Nowoczesne leczenie kanałowe
Obecnie w stomatologii stawia się przede wszystkim na ratowanie zębów pacjenta, a zabieg ekstrakcji jest ostatecznością. Ta zmiana myślenia wśród dentystów jest efektem dostępu do nowoczesnej technologii i stale poszerzającej się wiedzy o organizmie człowieka. Leczenie endodontyczne ma za zadanie uratowanie zębów pacjenta, które kiedyś byłyby skazane na usunięcie.
Niegdyś leczenie kanałowe wymagało od pacjenta kilku wizyt na których odbywało się między innymi zatruwanie zęba. Miało to doprowadzić do całkowitego obumarcia miazgi po czym przystępowano do jej usunięcia i opracowania kanałów oraz wypełnienia zęba. Pacjent do całkowitego zatrucia musiał jednak odczekać nawet kilka tygodni.
Nowoczesne leczenie kanałowe umożliwia skrócenie tych procedur do minimum, a cały zabieg można przeprowadzić na jednej wizycie, która trwa do 2 godzin. Dodatkowo pacjent podejmując leczenie endodontyczne może skorzystać z komputerowego znieczulenia lub gazu rozweselającego, a na osoby borykające się z dentofobią czeka Dental Button.
Przebieg leczenia kanałowego na jednej wizycie
Leczenie przy użyciu mikroskopu rozpoczyna się od otwarcia zęba i usunięcia zainfekowanej miazgi. Następnie dentysta przy użyciu mikroskopu lokalizuje kanały korzeniowe, oczyszcza je dokładnie oraz wypłukuje.
Po osuszeniu kanałów zębowych i ich wypełnieniu następuje odbudowa zęba, który może służyć pacjentowi nawet przez wiele lat. Cała procedura jest całkowicie bezbolesna.
Wskazania do leczenia zęba kanałowo
Jest kilka wskazań do leczenia zęba kanałowego.
- ubytki próchnicowe z zainfekowaną miazgą lub jej martwica,
- zapalenie miazgi objawiające się bólem zęba,
- wrażliwość zębów na zimno i ciepło,
- pojawiający się ból przy nagryzaniu lub dotyku,
- przebarwienia zęba,
- obrzęk dziąsła.
Przy wystąpieniu jakiegokolwiek objawu należy zgłosić się do stomatologa, który zweryfikuje stan naszego uzębienia i dobierze najlepszą metodę leczenia.
Dentim Clinic Katowice | Bydgoszcz
Umów się na wizytę