Katowice: 32 720 12 47 Bydgoszcz: 52 522 28 88

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR

Trefoil – implanty zębów w 1 dzień

System Trefoil jest efektem 5 lat pracy wybitnych specjalistów z 4 kontynentów. To przełomowe rozwiązanie w skutecznym leczeniu żuchwy, które dostępne jest w nielicznych ośrodkach stomatologicznych o najwyższych światowych standardach. Trefoil ze względu na swoje liczne zalety jest wielką szansą dla Pacjentów zmęczonych użytkowaniem tradycyjnej protezy ruchomej (wypadająca proteza podczas śmiechu czy kichania).

 

Z tego wpisu dowiesz się:

– jakie korzyści przyniesie zmiana protezy ruchomej na protezę stałą,
– jak szybko można dziś wykonać leczenie implantologiczne,
– czym jest innowacyjny System Trefoil,
– jak przebiega leczenie z użyciem Trefoil.

 

Dlaczego Pacjenci coraz częściej decydują się na zmianę protezy z ruchomej na stałą?

Dawniej formy leczenia bezzębia były ograniczone, a najczęściej stosowanym rozwiązaniem były protezy ruchome, które charakteryzowały się niezbyt wysokim komfortem użytkowania. Dziś najpopularniejsze wśród Pacjentów są rozwiązania stałe, które dzięki licznym zaletom mogą odmienić ich życie na lepsze. Takim rozwiązaniem jest między innymi system Trefoil.

Trefoil pozwala przede wszystkim na powrót do normalnego funkcjonowania. Pacjenci mogą bez problemu jeść twarde pokarmy i słodycze, których spożywanie podczas używania protezy ruchomej wiązało się ze sporym dyskomfortem lub było po prostu niemożliwe. Ponadto ruchoma proteza mogła wypaść z ust np. podczas śmiechu czy kichania. W związku z dyskomfortem, jaki za sobą niosło użytkowanie protezy ruchomej, pacjenci stopniowo wycofywali się z kontaktów towarzyskich i tracili pewność siebie. Dzięki leczeniu implantologicznemu mogą zapomnieć o dyskomforcie.

 

Implanty zębów są potocznie nazywane „trzecimi stałymi zębami człowieka”, ponieważ proteza osadzona na implantach funkcjonuje tak samo, jak naturalne zęby. Dzięki temu możesz jeść ulubione potrawy i śmiać się bez obaw.

 

Czym jest system Trefoil?

System Trefoil to nowoczesne rozwiązanie stałe, które jest dostępne w niewielu ośrodkach na świecie, w tym w Dentim Clinic. Pozwala ono na pełną odbudowę łuku zębowego i oddanie ostatecznej pracy protetycznej, w jeden dzień. Jest to możliwe dzięki opatentowanej konstrukcji systemu Trefoil. Technologia zastosowana w tym rozwiązaniu pozwala na skrócenie czasu leczenia pacjenta i zwiększenie jego precyzji. W ten sposób pacjent oszczędza nie tylko czas, ale również pieniądze.

 

Odbudowa protetyczna w ciągu jednego dnia

Szacowany czas leczenia z użyciem systemu Trefoil to tylko 6 godzin aktywnej pracy stomatologów oraz techników dentystycznych. To oznacza, że pacjent wchodząc rano do gabinetu stomatologicznego, wieczorem może wyjść z ostateczną protezą osadzoną na implantach. Czas trwania leczenia implantami zębów, jeszcze nigdy nie był tak krótki.

Zasadniczo leczenie przy wykorzystaniu systemu Trefoil możemy podzielić na 3 części. Na początku protetyk pobiera cyfrowy wycisk skanerem wewnątrzustnym. Na jego podstawie ma zostać wykonana praca protetyczna. Cyfrowy wycisk zostaje przekazany do laboratorium protetycznego.

Następnie dentysta wszczepia implanty będące podstawą pod protezę (implant zastępuje korzeń zęba). Ta zostaje przygotowywana w laboratorium protetycznym. Właśnie ten proces stanowi najdłuższy etap leczenia z użyciem systemu Trefoil.

Po osadzeniu pracy protetycznej i naniesieniu poprawek, pacjent może cieszyć się swoim nowym, pięknym uśmiechem.

Zalety systemu Trefoil:

  • nowy uśmiech w jeden dzień – możesz odzyskać funkcjonalność jamy ustnej w zaledwie 6 godzin. Oznacza to, że już w dniu zabiegu implantologicznego możesz ponownie jeść ulubione posiłki czy uśmiechać się bez obaw o ruszającą się protezę. Dzięki nowoczesnej metodzie leczenia systemem Trefoil, możesz cieszyć się nowym uśmiechem nawet 6 miesięcy szybciej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań,
  • komfort użytkowania – nie musisz już obawiać się, że proteza wypadnie z ust podczas codziennych czynności, co często miało miejsce w przypadku protez ruchomych. Prace protetyczne oparte na implantach są bowiem zamocowane na stałe, dzięki czemu nie ma ryzyka, że przemieszczą się podczas kichania czy przeżuwania jedzenia,
  • estetyka – braki w uzębieniu lub stosowanie protezy ruchomej sprawia, że twarz stopniowo traci swoje naturalne rysy, czego efektem jest znacznie starszy wygląd. Dzięki implantom wyglądasz dużo młodziej,
  • poprawna dykcja – po wszczepieniu implantów nie musisz obawiać się, że będziesz mówić niewyraźnie lub seplenić, jak dzieje się w przypadku protez ruchomych albo braków w uzębieniu. Proteza osadzona na implantach przywraca prawidłowe funkcje jamy ustnej,
  • niższe koszta – system Trefoil umożliwia wykonanie leczenia taniej niż przy wykorzystaniu tradycyjnych implantów stałych. Oznacza to, że leczenie metodą Trefoil będzie dostępne dla większej grupy osób zmęczonej użytkowaniem protezy ruchomej.

Zapisz się teraz na konsultację do naszego zespołu ekspertów. Zadzwoń pod nr tel.: 32 206 88 00 lub wyślij formularz znajdujący się tutaj, a nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby umówić dogodny termin wizyty. Pierwsza wizyta jest doskonałym sposobem na poznanie nas i zweryfikowanie swoich potrzeb oraz oczekiwań. Stomatolog podczas konsultacji weryfikuje stan jamy ustnej pacjenta i dobiera najlepszą metodę leczenia. Podczas pierwszej wizyty otrzymasz wstępny plan leczenia i kosztorys.

 

Zapisz się do naszego newslettera!

Nie spamujemy, wysyłamy tylko powiadomienia o nowych wpisach na blogu i możesz się wypisać w każdej chwili.