32 720 12 47

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR

Co każdy powinien wiedzieć o stomatologii estetycznej?

W 2010 roku, dwoje z naszych czołowych stomatologów, Wojciech Fąferko oraz Anna Przybyła, ukończyło dwuletnie podyplomowe studia na Uniwersytecie w Sienie w Toskanii. Uzyskali oni tytuł Master of Prosthodontics, czyli Mistrz w Protetyce Stomatologicznej. Spędzając wiele godzin z włoskimi lekarzami i technikami obserwowali, w jaki sposób odmieniają oni uśmiechy swoich pacjentów, osiągając tak rewelacyjne i naturalne efekty. Po kilku latach nauki i doświadczeń stworzyliśmy własną Triadę Perfekcyjnego Uśmiechu, tzn. 3 warunki, które muszą być spełnione aby nowy uśmiech był perfekcyjny i służył przez lata.

Triada Perfekcyjnego Uśmiechu w Dentim Clinic:

 • Perfekcyjne, drobiazgowe planowanie z uwzględnieniem zasad prawidłowej okluzji
 • Współpraca w grupie: pacjent – lekarz – technik, celem pełnego zaangażowania każdej z osób w efekt finalny
 • Minimalna ingerencja w zęby własne pacjenta – wykonywane przez nas licówki mają czasami nawet 0,2 mm grubości, abyśmy nie musieli szlifować Twoich zębów

planowanie leczenia zębów w dentim clinic katowice, dawsan academy, dawson wizardZmiana uśmiechu to nie tylko zmiana zębów. Ważny jest ogólny wizerunek i to w jaki sposób zęby komponują się z całością twarzy. Dlatego w Dentim Clinic przed każdym leczeniem estetycznym, wykonujemy bardzo dokładną analizę wielu czynników, które mają ogromny wpływ na to, jak później będzie wyglądał Twój uśmiech.   

Planowanie w stomatologii estetycznej to nie tylko wygląd samych zębów. Patrzymy również na ogólne rysy twarzy, układ warg, układ brody. Często planowanie leczenia estetycznego przeprowadzamy w zespole ekspertów, do którego należą: ortodonta, protetyk, implantolog, periodontolog.Dawson Academy, planowanie leczenia stomatologicznego Na przestrzeni lat funkcjonowania Dentim Clinic, zaobserwowaliśmy, że tylko skorelowane działania zespołu, pozwalają na osiągnięcie najlepszego sukcesu estetycznego. 

Od momentu wdrożenia filozofii Akademii Dawson’a do naszej codziennej pracy, rozpoczęliśmy korzystanie z dedykowanego oprogramowania Dawson Wizard. Narzędzie to pozwala nam kompleksowo planować leczenie i analizować warunki okluzyjne, które są bardzo często pomijane podczas tradycyjnego planowania leczenia estetycznego. Po przeprowadzeniu wnikliwych badań i wykonaniu serii 21 fotografii pacjenta, wyniki są wprowadzane w formie cyfrowej do programu Dawson Wizard. Na kolejnych etapach pracy z programem, dentysta analizuje aktualny stan narządu żucia, a pacjent dostaje możliwość zobaczenia planowanych efektów leczenia na ekranie komputera.

 

Poznaj osoby, które pomogą stworzyć Twój nowy uśmiech

Anna Przybyla
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka, implantologia
Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie odbyła staż wraz z praktykami w Barcelonie, gdzie poza pracą w najnowocześniejszej placówce będącej pionierem w stomatologii minimalnie inwazyjnej w Hiszpanii, ukończyła studia podyplomowe oraz liczne szkolenia z dziedziny stomatologii estetycznej oraz implantologii.

czytaj więcej >>

Michal Cichon
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka
Ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Następnie przez wiele lat odbywał szkolenia na całym świecie, rozwijając się w dziedzinie estetycznych rekonstrukcji zębów, począwszy od perfekcyjnych wypełnień estetycznych, po wykonywanie skomplikowanych odbudów protetycznych na zębach własnych, jak i implantach.

czytaj więcej >>

Jakie zabiegi wykonujemy w ramach stomatologii estetycznej?

Estetyka Twoich ust i zębów wpływa na pewność siebie oraz wrażenie jakie można zrobić na ludziach. Stomatologia estetyczna daje Twoim zębom naturalną siłę i piękno. Jeżeli chcesz poprawić swój wygląd lub stworzyć zupełnie nowy uśmiech rodem z Hollywood, istnieje wiele możliwości leczenia, spośród których najczęściej stosujemy licówki i korony porcelanowe, licówki SoftVeneers, wypełnienie Enamel oraz wybielanie zębów.

Nowoczesne wypełnienia Enamel

Plomba to sztuczny materiał, który podobnie jak nasze zęby, z biegiem lat starzeje się i zmienia kolor. W efekcie tego procesu, pojawia się często kontrast kolorystyczny, pomiędzy zębem a wypełnieniem. Staje się ono widoczne, przybiera często postać matowych lub szarych plam. Rozwiązaniem tych problemów jest Enamel HRI – nowoczesny rodzaj wypełnienia stworzony przez włoskiego stomatologa dr Lorenzo Vaniniego. Opracowany przez niego nano-hybrydowy materiał kompozytowy, to naturalne szkliwo „sklonowane” w kompozycie. Rozwiązanie to jest dostępne w najlepszych gabinetach na świecie, zajmujących się stomatologią estetyczną, a od 2014 roku, również w Dentim Clinic.

Wypełnienie Enamel, imituje naturalne szkliwo zęba zarówno pod względem koloru, który można dopasować do pozostałych zębów, przezierności, oraz co ważniejsze, pod względem właściwości optycznych. Ponieważ współczynnik załamania światła na tym wypełnieniu jest identyczny z naturalnym szkliwem, trudno odróżnić ząb z wypełnieniem od tego bez wypełnienia. Naturalne światło jest zwyczajnie odbijane i rozpraszane, a plomba tego typu ma niewidoczną granicę wypełnienia. Oznacza to, że miejsce, które ona uzupełnia jest niewidoczne dla oka, dając pacjentom niespotykaną dotąd jakość wypełnień. 

Zęby wypełnione materiałem Enamel, zachowują także swoje właściwości fluorescencyjne. To cecha, którą maja wszystkie naturalne zęby, a którą dentystom najtrudniej zrekonstruować. Oczywiście kolor wypełnienia będzie dopasowany do naturalnych zębów – producent Enamel HRI przygotował aż 14 różnych odcieni bieli.

Licówki porcelanowe

Są to bardzo cienkie płytki z materiału ceramicznego, które są przyklejane na przednią powierzchnię zęba. Do złudzenia przypomina naturalny ząb, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla poprawy wyglądu zębów przednich. Licówki porcelanowe są używane do zamaskowania przebarwień oraz w celu rozjaśnienia zębów i ogólnej poprawy estetyki uśmiechu. 

Etap pierwszy

 • Aby umocować licówkę, należy oszlifować szkliwo na przedniej stronie zęba. Optymalnym rozwiązaniem jest jak najmniejsze przycięcie zęba. Dzięki temu całkowita wielkość zęba nie ulegnie znacznej zmianie.

 • Po oszlifowaniu odpowiedniej ilości szkliwa, na tej samej wizycie, pobierany jest wycisk zęba. Na podstawie wycisku, w laboratorium protetycznym, przygotowywana jest potem porcelanowa licówka.

 • Zanim dojdzie stworzenia i osadzenia właściwej licówki, ząb ochraniany jest przez licówkę tymczasową, wykonaną przez dentystę podczas tej samej wizyty. Dzięki licówce tymczasowej, nasi pacjenci mogą wstępnie poznać kształt i kolor nowych zębów oraz co ważniejsze, nigdy nie opuszczają gabinetu bez uzupełnienia.

Etap drugi

W naszym laboratorium protetycznym technicy stomatologiczni wykonują właściwą licówkę porcelanową. Proces jej tworzenia jest bardzo czasochłonny, wymaga dużej precyzji i obejmuje kilka etapów:

 • z wycisku pobranego od pacjenta odlewa się pierwszy model pierwotny (tzw. master),
 • na pierwszy model nakładana jest warstwa dystansyjna, której zadaniem jest zabezpieczenie miejsca na cement (na zakończenie leczenia, przy pomocy cementu licówki będą przytwierdzane do zębów pacjenta),
 • po nałożeniu warstwy dystansyjnej model jest powielany silikonem, który następnie wypełnia się masą i dalej licówki wypalane są w piecu protetycznym.

Etap trzeci

 • Po zaakceptowaniu przez pacjenta i lekarza właściwej licówki (jej kształtu, koloru i wielkości), zostaje ona umocowana w odpowiedniej pozycji. Przed zakończeniem zabiegu, stomatolog sprawdza czy licówka została osadzona w sposób prawidłowy, ze szczególnym uwzględnieniem poprawnego zgryzu pacjenta.

Licówki porcelanowe SoftVeneers

Wyjątkowym rodzajem licówek, są ultracienkie licówki Soft Veneers – ich grubość to raptem 0,2 mm! W przeciwieństwie do tradycyjnych licówek, nie wymagają szlifowania zębów, dzięki czemu ich wykonanie jest bezbolesne. 

Licówki Softveneers.
Licówki SoftVeneers
Wykonywane specjalnie dla Ciebie w pracowni protetycznej Dentim Clinic
 

Każda licówka jest unikalnym produktem, wykonywanym ręcznie przez mistrzów techniki dentystycznej. To stanowi o ich unikalności i najwyższej możliwej estetyce.

 

SoftVeneers to ultracienkie (ok. 0,2 mm) licówki, które oddają wygląd naturalnego szkliwa zęba. Tradycyjne licówki są grubsze, przez co ich założenie wymaga znacznego oszlifowania zębów. Licówki SoftVeneers dzięki swojej budowie nie wymagają, bądź wymagają jedynie w minimalnym stopniu oszlifowania zęba. Są odporne na ścieranie i wytrzymałe, a do tego są odwracalną metodą leczenia. Jeśli w przyszłości będziesz chciał wrócić do swoich naturalnych zębów, będzie to możliwe. Testy kliniczne wykazały, że licówki zachowują swój wygląd przez 15 – 20 lat. 

Technik stomatologiczny przygotowujący taką licówkę, ma utrudnione zadanie ponieważ licówkę SoftVeneers jest trudniej uwolnić z masy ogniotrwałej i dopasować do modelu master. Od strony technicznej, w porównaniu z tradycyjnymi licówkami porcelanowymi, jest to zatem zadanie wymagające precyzji i doświadczenia. Ponadto, ponieważ są one bardzo cienkie, praca wykonywana jest pod mikroskopem, a przyklejenie takiej licówki wymaga dodatkowych umiejętności stomatologa.

Na cały proces składa się kilka etapów:

  • Wizyta konsultacyjna – na wizycie lekarz rozmawia z pacjentem na temat jego oczekiwań, ustala zakres rekonstrukcji oraz wstępnie informuje o kosztach leczenia. Jeśli pacjent chce podjąć leczenie pobierane są wyciski diagnostyczne, celem wykonania modeli gipsowych.

  • Wizyta mock-up – na modelach gipsowych technik modeluje zgodny z kanonami piękna i zasadą złotych proporcji kształt zębów. Dzięki specjalnej szynie możliwe jest podczas tej wizyty nieinwazyjne naniesienie na zęby pacjenta tymczasowej masy, która oddaje przyszły kształt zębów. Efekt poddany jest ocenie lekarza, technika, a przede wszystkim pacjenta. Na życzenie pacjent może spędzić kilka dni w zębach tymczasowych aby skonsultować z rodziną (i sobą samym) czy efekt estetyczny jest zgodny z oczekiwaniami.

  • Wizyta wyciski – po akceptacji przez pacjenta wyglądu zębów tymczasowych lekarz przygotowuje zęby oraz pobiera wyciski.
  • Wizyta cementowanie – na tej wizycie kończymy leczenie. Licówki są cementowane do zębów własnych. Pacjent wychodzi z gabinetu z nowym, pięknym, białym uśmiechem.

Inlay

Inlay jest to rozwiązanie podobne do wypełnienia. Niemniej jednak, podobnie jak korony jest przygotowywane w laboratorium stomatologicznym, przez wykwalifikowanych techników stomatologicznych. Proces ten wymaga przynajmniej dwóch wizyt.

Podczas pierwszej wizyty lekarz usuwa stare wypełnienie lub próchnicę, a następnie pobiera wycisk zęba. Na czas opracowywania inlay’a przez laboratorium, pacjent otrzymuje tymczasowe wypełnienie, które chroni ząb.

 

przed
po

Podczas drugiej wizyty usuwa się tymczasowe wypełnienie i zakłada inlay. Są one bardzo wytrzymałe, często bardziej niż zwykle wypełnienia. Są odpowiednie na powierzchniach gryzących zębów trzonowych. Mogą być wykonane ze złota, porcelany lub kompozytu.

Wybielanie

Biały i piękny uśmiech jest synonimem sukcesu. Dzięki zabiegom wybielającym, każdy może sobie na niego pozwolić.

Choć dróg do posiadania białego uśmiechu jest wiele – pasty wybielające, paski na zęby lub preparaty znanych firm kosmetycznych – metody te bardzo często są niewystarczające, aby przywrócić śnieżnobiały uśmiech. Alternatywą jest zabieg wybielający w gabinecie stomatologicznym, pozwalający w szybki i bezpieczny sposób, usunąć przebarwienia powstałe w wyniku picia kawy, herbaty czy palenia papierosów.

Wybielanie zębów w Dentim Clinic.

 

Metoda DentimClear stosowana w Dentim Clinic, pozwala na pozbycie się przebarwień podczas jednej wizyty, przywracając biały uśmiech w zaledwie 60 minut. Jest to kombinacja zabiegów profesjonalnego czyszczenia zębów oraz wybielania lampą.

przed
po

Po wcześniejszej higienizacji zębów (skaling, piaskowanie, polerowanie), wybielanie polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego. Reakcja utleniania jaka zachodzi w trakcie zabiegu usuwa skutecznie przebarwienia, przywracając biały uśmiech. Dzięki zastosowaniu podczas zabiegu specjalnego, niebieskiego światła akceleratora, które aktywuje żel, czas trwania zabiegu jest skrócony do minimum, dając rezultaty nieporównywalnie lepsze od innych metod wybielania.

Dzięki metodzie DentimClear zęby stają się bardziej odporne na przebarwienia, zachowując jednocześnie swój naturalny blask. W gabinecie dysponujemy najnowszej generacji urządzeniem BEYOND Polus oraz doświadczonym w procedurach wybielania personelem. Efekt zabiegu pozostaje widoczny średnio przez 2 lata przy odpowiedniej diecie i higienie jamy ustnej. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

Przykładowe koszty najczęściej wykonywanych zabiegów

LICÓWKI
2200 zł
3200 zł
ALTERNATYWA
1200 zł

Licówki to cienkie fragmenty porcelany, przyklejane do wcześniej oszlifowanej, przedniej części zęba. Najnowsza wersja licówek ceramicznych to SoftVeneers, której główną przewagą jest jej grubość (zaledwie 0,2 mm), dzięki czemu nie wymaga szlifowania powierzchni zęba. Alternatywą dla osób, którym zależy na czasie są licówki wykonane z kompozytu (ten sam materiał używany do wypełnień), podczas jednej wizyty w gabinecie (z pominięciem laboratorium stomatologicznego).
KORONY
Jeżeli zależy Ci na najwyższej estetyce uśmiechu, sugerujemy koronę pełnoceramiczną, która przepuszczając światło, imituje do złudzenia naturalny ząb. Korona porcelanowa na podbudowie z metalu jest trwalszym materiałem, często wykorzystywanym do odbudowy zębów w odcinkach bocznych, którymi żujemy pokarm. Jeżeli jednak Twój ząb nie wymaga wzmocnienia i znajduje się w przednim odcinku, alternatywą może być licówka pełnoceramiczna, która nie wymaga kompletnego oszlifowania zęba.
PROFILAKTYKA
380 zł
ALTERNATYWA
od 1000 zł
Każdego pacjenta zapraszamy do odwiedzenia naszego działu higienizacji, gdzie można skorzystać z profesjonalnego czyszczenia zębów oraz nauczyć się jak robić to poprawnie w domu. Kompleksowa higienizacja oprócz skalingu i polerowania, obejmuje także piaskowanie. Dla osób z początkowymi objawami paradontozy zalecamy zabieg Vector. Zabieg ten pozwala pozbyć się bakterii z kieszonek dziąsłowych, dzięki czemu hamujemy postęp choroby przyzębia.
WYBIELANIE ZĘBÓW
od 700 zł
od 800 zł
ALTERNATYWA
od 1100 zł
Wybielenie jest zabiegiem, który skutecznie i szybko może poprawić estetykę Twojego uśmiechu. W zależności od osobistych preferencji możesz wykonać je na dwa sposoby. W Dentim Clinic oferujemy wybielanie metodą gabinetową podczas jednej wizyty lub metodą nakładkową, którą możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. Alternatywą dla najbardziej wymagających Pacjentów jest autorska technologia wybielania Dentim Clear, która przynosi nieporównywalnie lepsze efekty, utrzymujące się na dłużej.