32 720 12 47

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR
Nasze usługi

Chirurgia stomatologiczna

zab madrosci, usuwanie usemki, chirurgiczne usuniecie zeba, dentim clinic katowice

Co to chirurgia stomatologiczna?

 • To dział stomatologii zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej. Jej celem jest eliminacja ogniska zakażenia, rekonstrukcja i regeneracja tkanek oraz wsparcie dla leczenia endodontycznego (kanałowego) i periodontologicznego (leczenie chorób przyzębia). Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna pozwala na skrócenie czasu gojenia po zabiegu oraz zachowanie zdrowych tkanek. Dodatkowa możliwość wykonania wszystkich zabiegów w narkozie lub przy pomocy gazu rozweselającego, dodaje komfortu i gwarantuje bezbolesne przeprowadzenie procedur chirurgicznych.
 • Przykładami zabiegów chirurgicznych są: ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrżniętych), ekstrakcje zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, podcinanie wędzidełek warg i języka, zabiegi na zatoce szczękowej, zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki czy też leczenie stawów skroniowo-żuchwowych.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pana Rafała. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pan Rafał, zgłosił się do nas z ponieważ był już zmęczony dyskomfortem wynikającym dużych braków zębowych. Chciał odzyskać piękny uśmiech i cieszyć się ulubionym jedzeniem.
 • Podczas leczenia u Pana Rafała odbudowano zęby stosując korony porcelanowe oparte na 8 implantach. W dolnym łuku wykorzystano zęby Pana Rafała, dokładając implanty, na których zastosowano licówki i korony porcelanowe.
przed
po

Poznaj ekspertów chirurgii stomatologicznej

Sebastian Pawelec
Lek. stom.
Zajmuje się: chirurgia stomatologiczna
Wykładowca i absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Po studiach rozpoczął specjalizację z chirurgii stomatologicznej w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Stomatologicznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zajmuje się w chirurgią stomatologiczną, gwarantując pacjentom najwyższą jakość usług.

czytaj więcej >>

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Pan Zbigniew z Lublińca

Druga część historii Pana Zbigniewa, który przez wiele lat borykał się z dentofobią. Strach przed dentystą spowodował, że pacjent miał duże problemy z zębami. To znacząco utrudniało mu codzienne funkcjonowanie. W końcu zdecydował się przełamać strach i podjąć leczenie stomatologiczne. Zobacz drugą część historii Pana Zbigniewa i zobacz, jak jego życie zmieniło się po podjęciu leczenia w naszej klinice.

Pan Zbigniew z Lublińca

Pan Zbigniew ma niezwykłą pasję, wraz ze swoją Żoną przemierza drogi całego świata kamperem. Pacjent nie mógł cieszyć się ze swojej pasji, ponieważ przez lata borykał się z problemami z zębami i z dentofobią. Pan Zbigniew przełamał się, przyszedł do nas na konsultację i zdecydował się na podjęcie leczenia implantologicznego, które zmieni jego życie.

Pani Dagmara z Katowic

Pani Dagmara przez lata borykała się z problemami z zębami. Pacjentka od kilku lat zastanawiała się nad podjęciem leczenia implantologicznego i trafiła do naszej kliniki. Zęby Pani Dagmary nie nadawały się do uratowania, dlatego zespół ekspertów postanowił zastosować u niej leczenie implantologiczne metodą All-on-4. Po leczeniu życie Pani Dagmary zmieniło się na lepsze.

Jolanta Motylska z Dąbrowy Górnicznej

Pani Jolanta trafiła do nas po wieloletnich problemach z uzębieniem. Z biegiem czasu traciła zęby i możliwość normalnego funkcjonowania. Pacjentka poddała się leczeniu implantologicznemu metodą Zęby w 1 dzień. Po usunięciu zniszczonych zębów, zostały wszczepione implanty i tego samego dnia osadzone nowe zęby. Pani Jolanta w trakcie jednego dnia odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Jolanthe Piprek z Niemiec

Pani Jolanthe kilka razy podejmowała próbę leczenia implantologicznego w swoim kraju. Dopiero leczenie implantami zębów w Dentim Clinic spełniło jej oczekiwania i zmieniło jej życie na lepsze. Pani Jolanthe zdecydowała się na kompleksowe leczenie implantami zębów i jak sama mówi, wszystko odbyło się w komfortowej i bezstresowej atmosferze. Dzisiaj Pani Jolanthe może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Tadeusz Daszkiewicz z Katowic

Opowiada o tym co wzbudziło jego największe zaufanie do naszej kliniki oraz o tym jak zmieniło się jego życie po leczeniu w Dentim Clinic. Pan Tadeusz zdecydował się na leczenie chirurgiczne i implantologiczne u dr Wojciecha Fąferko i dzięki nowym zębom może ponownie cieszyć się przyjemnością z jedzenia. Zwraca też uwagę na bezbolesność zabiegów, co wywarło na nim tak pozytywne wrażenie, że chętnie by je powtórzył :)) Planuje już kolejne wizyty celem wymiany starego mostu, który chce zastąpić również implantami.

Dlaczego chirurgia stomatologiczna w Dentim Clinic?

 • 1. Narkoza i inne bezbolesne zabiegi
  Wszystkie zabiegi mogą być wykonane w narkozie, z użyciem gazu rozweselającego lub znieczulenia komputerowego. Każdy Pacjent w zależności od swoich preferencji może liczyć na najlepszy sposób znieczulenia.
 • 2. Filozofia stomatologii kompleksowej
  Bardzo dokładnie planujemy leczenie zanim je rozpoczniemy. Bierzemy pod uwagę wszystkie elementy jamy ustnej (zęby, dziąsła, stawy skroniowo-żuchwowe). Wnikliwie analizujemy estetykę uśmiechu, aby Twoje nowe zęby wyglądały perfekcyjnie. Leczenie każdego pacjenta planowane jest wirtualnie na ekranie komputera, co pozwala na znaczne zredukowanie czasu zabiegu oraz precyzję wykonania. Wykorzystujemy do tego jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, kamery wewnątrzustne oraz skaner Doppler.
 • 3. Technika cyfrowa i oprogramowanie
  Urządzenia wykorzystywane podczas planowania leczenia (tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, kamery wewnątrzustne), we współpracy z programami Simplant i Nobel Clinican, pomagają nam również w przeprowadzaniu precyzyjnych i bezpiecznych zabiegów implantologicznych.
 • 4. Dożywotnia gwarancja na implanty
  W Dentim Clinic prowadzimy leczenie implantologiczne stosując najnowocześniejsze światowe rozwiązania. Wykorzystujemy m.in. implanty Nobel Biocare, Nobel Active, AstraTech, na które udzielamy dożywotniej gwarancji!
 • 5. Wysoko wykwalifikowany personel medyczny
  Eksperci Dentim Clinic wszczepili już tysiące implantów i zrekonstruowali ponad 1000 uśmiechów. Zajmujemy się tym profesjonalnie od ponad 10 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w osiąganiu przewidywalnych rezultatów leczenia.
 • 6. Skala usług oraz własne zaplecze
  Dzięki dużej skali działalności oraz stworzeniu kompleksu stomatologicznego (kliniki, własnej pracowni protetycznej, centrum diagnostycznego, centrum frezowania prac implantologicznych) możemy zaproponować korzystne ceny leczenia przy zachowaniu jego najwyższych standardów jakości, skracając jednocześnie czas trwania wielu procedur.
 • 7. Zrównoważona polityka cenowa
  Wspólnie ustalany harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty, to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość kredytowania leczenia.
 • 8. Unikatowe rozwiązania implantologiczne
  Dentim Implant Crown to przykręcane rozwiązanie pozwalające na łatwą naprawę pracy protetycznej w przyszłości, a także na rozszerzanie zakres utraconych zębów w przypadku problemów z zębami w przyszłości. Przeprowadzamy nieinwazyjne, nawigowane zabiegi Nobel Guide oraz ICX Magellan, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się nowymi zębami nawet tego samego dnia. Stosujemy również procedurę All-on-4, czyli odbudowę stałą zębów na implantach.