Katowice: 32 720 12 47 Bydgoszcz: 52 522 28 88

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR
Nasze usługi

Chirurgia stomatologiczna

zab madrosci, usuwanie usemki, chirurgiczne usuniecie zeba, dentim clinic katowice

Co to chirurgia stomatologiczna?

 • To dział stomatologii zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej. Jej celem jest eliminacja ogniska zakażenia, rekonstrukcja i regeneracja tkanek oraz wsparcie dla leczenia endodontycznego (kanałowego) i periodontologicznego (leczenie chorób przyzębia). Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna pozwala na skrócenie czasu gojenia po zabiegu oraz zachowanie zdrowych tkanek. Dodatkowa możliwość wykonania wszystkich zabiegów w narkozie lub przy pomocy gazu rozweselającego, dodaje komfortu i gwarantuje bezbolesne przeprowadzenie procedur chirurgicznych.
 • Przykładami zabiegów chirurgicznych są: ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrżniętych), ekstrakcje zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, podcinanie wędzidełek warg i języka, zabiegi na zatoce szczękowej, zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki czy też leczenie stawów skroniowo-żuchwowych.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pana Rafała. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pan Rafał, zgłosił się do nas z ponieważ był już zmęczony dyskomfortem wynikającym dużych braków zębowych. Chciał odzyskać piękny uśmiech i cieszyć się ulubionym jedzeniem.
 • Podczas leczenia u Pana Rafała odbudowano zęby stosując korony porcelanowe oparte na 8 implantach. W dolnym łuku wykorzystano zęby Pana Rafała, dokładając implanty, na których zastosowano licówki i korony porcelanowe.
przed
po

Poznaj ekspertów chirurgii stomatologicznej

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: chirurgia stomatologiczna
Wykładowca i absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Po studiach rozpoczął specjalizację z chirurgii stomatologicznej w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Stomatologicznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zajmuje się w chirurgią stomatologiczną, gwarantując pacjentom najwyższą jakość usług.

czytaj więcej >>

Tomasz Łukasik - lekarz stomatolog - dentim.pl
Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: implantologia, stom. zachowawcza
Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, następnie odbył staż w jednej z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych we Wrocławiu. Prowadzący wykłady z chirurgii stomatologicznej, wykładowca Akademii Dawsona. Stale podnosi swoje kwalifikacje w zakresie chirurgii i implantologii uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach. Członek Rady Fundatorów Fundacji Be Active Dentist.

czytaj więcej >>

 

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Pan Zbigniew z Lublińca

Druga część historii Pana Zbigniewa, który przez wiele lat borykał się z dentofobią. Strach przed dentystą spowodował, że pacjent miał duże problemy z zębami. To znacząco utrudniało mu codzienne funkcjonowanie. W końcu zdecydował się przełamać strach i podjąć leczenie stomatologiczne. Zobacz drugą część historii Pana Zbigniewa i zobacz, jak jego życie zmieniło się po podjęciu leczenia w naszej klinice.

Jacek Klimkiewicz z Katowic

Pan Jacek przez wiele lat borykał się z dentofobią. Strach przed dentystą powodował, że unikał on gabinetu stomatologicznego. Po wielu latach trwania w takim stanie, zęby Pana Jacka nie nadawały się do uratowania. Nasz zespół ekspertów zaproponował pacjentowi leczenie metodą All-on-4, która pozwala na odzyskanie zdrowego uśmiechu w 1 dzień. Ważnym etapem leczenia Pana Jacka, było również przełamanie strachu przed dentystą. Po leczeniu implantologicznym, życie Pana Jacka zmieniło się na lepsze i pokonał dentofobię.

Jolanta Skrzypczyk z Katowic

Pani Jolanta opowiada dlaczego zdecydowała się na leczenie, co ją urzekło w naszej klinice, dzieli się swoimi wrażeniami i emocjami jakie towarzyszyły jej w tym wyjątkowym dniu. Pacjentka zdecydowała się na leczenie implantologiczne metodą Zęby w 1 dzień w naszej klinice. Dzięki wszczepieniu czterech implantów i osadzeniu na nich zębów, może cieszyć się komfortem posiadania stałych zębów i przyjemnością z jedzenia ulubionych potraw. Pani Jolanta zwraca uwagę, że mimo dentofobii z jaką się borykała, cały zabieg był całkowicie bezbolesny, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Ewa Kotkowska z Sosnowca

Pani Ewa poddała się leczeniu implantologicznemu metodą All-on-4 w Dentim Clinic. Pacjentka borykała się z paradontozą. Miała duże problemy z jedzeniem i normalnym funkcjonowaniem. Dzięki wszczepieniu czterech implantów i osadzeniu na nich zębów, odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Pan Grzegorz z Kluczy

Pan Grzegorz trafił do nas z problemami zębowymi. Były one wynikiem jego doświadczeń w przeszłości. Nasz zespół ekspertów podjął decyzję o zastosowaniu u pacjenta nowoczesnej metody leczenia implantologicznego All-on-4. Pacjent zdecydował się na zabieg pod wpływem narkozy i już tego samego dnia mógł cieszyć się swoim nowym, zdrowym uśmiechem.

Pan Zbigniew z Lublińca

Pan Zbigniew ma niezwykłą pasję, wraz ze swoją Żoną przemierza drogi całego świata kamperem. Pacjent nie mógł cieszyć się ze swojej pasji, ponieważ przez lata borykał się z problemami z zębami i z dentofobią. Pan Zbigniew przełamał się, przyszedł do nas na konsultację i zdecydował się na podjęcie leczenia implantologicznego, które zmieni jego życie.

Pani Dagmara z Katowic

Pani Dagmara przez lata borykała się z problemami z zębami. Pacjentka od kilku lat zastanawiała się nad podjęciem leczenia implantologicznego i trafiła do naszej kliniki. Zęby Pani Dagmary nie nadawały się do uratowania, dlatego zespół ekspertów postanowił zastosować u niej leczenie implantologiczne metodą All-on-4. Po leczeniu życie Pani Dagmary zmieniło się na lepsze.

Jolanta Motylska z Dąbrowy Górnicznej

Pani Jolanta trafiła do nas po wieloletnich problemach z uzębieniem. Z biegiem czasu traciła zęby i możliwość normalnego funkcjonowania. Pacjentka poddała się leczeniu implantologicznemu metodą Zęby w 1 dzień. Po usunięciu zniszczonych zębów, zostały wszczepione implanty i tego samego dnia osadzone nowe zęby. Pani Jolanta w trakcie jednego dnia odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Jolanthe Piprek z Niemiec

Pani Jolanthe kilka razy podejmowała próbę leczenia implantologicznego w swoim kraju. Dopiero leczenie implantami zębów w Dentim Clinic spełniło jej oczekiwania i zmieniło jej życie na lepsze. Pani Jolanthe zdecydowała się na kompleksowe leczenie implantami zębów i jak sama mówi, wszystko odbyło się w komfortowej i bezstresowej atmosferze. Dzisiaj Pani Jolanthe może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Tadeusz Daszkiewicz z Katowic

Opowiada o tym co wzbudziło jego największe zaufanie do naszej kliniki oraz o tym jak zmieniło się jego życie po leczeniu w Dentim Clinic. Pan Tadeusz zdecydował się na leczenie chirurgiczne i implantologiczne u dr Wojciecha Fąferko i dzięki nowym zębom może ponownie cieszyć się przyjemnością z jedzenia. Zwraca też uwagę na bezbolesność zabiegów, co wywarło na nim tak pozytywne wrażenie, że chętnie by je powtórzył :)) Planuje już kolejne wizyty celem wymiany starego mostu, który chce zastąpić również implantami.

Dlaczego chirurgia stomatologiczna w Dentim Clinic?

 • 1. Narkoza i inne bezbolesne zabiegi
  Wszystkie zabiegi mogą być wykonane w narkozie, z użyciem gazu rozweselającego lub znieczulenia komputerowego. Każdy Pacjent w zależności od swoich preferencji może liczyć na najlepszy sposób znieczulenia.
 • 2. Filozofia stomatologii kompleksowej
  Bardzo dokładnie planujemy leczenie zanim je rozpoczniemy. Bierzemy pod uwagę wszystkie elementy jamy ustnej (zęby, dziąsła, stawy skroniowo-żuchwowe). Wnikliwie analizujemy estetykę uśmiechu, aby Twoje nowe zęby wyglądały perfekcyjnie. Leczenie każdego pacjenta planowane jest wirtualnie na ekranie komputera, co pozwala na znaczne zredukowanie czasu zabiegu oraz precyzję wykonania. Wykorzystujemy do tego jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, kamery wewnątrzustne oraz skaner Doppler.
 • 3. Technika cyfrowa i oprogramowanie
  Urządzenia wykorzystywane podczas planowania leczenia (tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, kamery wewnątrzustne), we współpracy z programami Simplant i Nobel Clinican, pomagają nam również w przeprowadzaniu precyzyjnych i bezpiecznych zabiegów implantologicznych.
 • 4. Dożywotnia gwarancja na implanty
  W Dentim Clinic prowadzimy leczenie implantologiczne stosując najnowocześniejsze światowe rozwiązania. Wykorzystujemy m.in. implanty Nobel Biocare, Nobel Active, AstraTech, na które udzielamy dożywotniej gwarancji!
 • 5. Wysoko wykwalifikowany personel medyczny
  Eksperci Dentim Clinic wszczepili już tysiące implantów i zrekonstruowali ponad 1000 uśmiechów. Zajmujemy się tym profesjonalnie od ponad 10 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w osiąganiu przewidywalnych rezultatów leczenia.
 • 6. Skala usług oraz własne zaplecze
  Dzięki dużej skali działalności oraz stworzeniu kompleksu stomatologicznego (kliniki, własnej pracowni protetycznej, centrum diagnostycznego, centrum frezowania prac implantologicznych) możemy zaproponować korzystne ceny leczenia przy zachowaniu jego najwyższych standardów jakości, skracając jednocześnie czas trwania wielu procedur.
 • 7. Zrównoważona polityka cenowa
  Wspólnie ustalany harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty, to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość kredytowania leczenia.
 • 8. Unikatowe rozwiązania implantologiczne
  Dentim Implant Crown to przykręcane rozwiązanie pozwalające na łatwą naprawę pracy protetycznej w przyszłości, a także na rozszerzanie zakres utraconych zębów w przypadku problemów z zębami w przyszłości. Przeprowadzamy nieinwazyjne, nawigowane zabiegi Nobel Guide oraz ICX Magellan, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się nowymi zębami nawet tego samego dnia. Stosujemy również procedurę All-on-4, czyli odbudowę stałą zębów na implantach.

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy zabiegi chirurgiczne są bolesne?

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są całkowicie bezbolesne. Nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, mających na celu zapewnienie maksymalnego komfortu Pacjentowi – zaczynając od możliwości użycia bezbolesnego komputerowego znieczulenia, zastosowania gazu rozweselającego, a nawet znieczulenia ogólnego czyli narkozy. Ze względu na szeroki wachlarz stosowanych w naszej Klinice metod eliminacji stresu na leczenie często decydują się nawet Pacjenci zmagający z dentofobią.

2. Kiedy należy wykonać leczenie chirurgiczne?

Istnieje szeroki zakres wskazań do przeprowadzenia leczenia chirurgicznego w obrębie jamy ustnej. Równie szeroki jest zakres możliwych do przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest ekstrakcja zębów, którą przeprowadza się z określonych wskazań – najszczęściej w przypadku wyczerpania wszelkich możliwości leczenia i zachowania konkretnego zęba w jamie ustnej. Często leczenie chirurigiczne jest niezbędnym krokiem w celu realizacji kompleksowego planu leczenia, np. ortodontycznego, czy protetycznego.

3. Kiedy należy usunąć zęby mądrości?

Choć ósemki, czyli tzw. zęby mądrości nie są niezbędne do poprawnego przeżuwania pokarmów, to nie ma również bezwględnej konieczności ich usuwania. Ekstrakcję wykonuje się tylko wtedy, gdy istenieją określone wskazania do ich usunięcia. Najczęstszym zgłaszanym przez pacjentów problemem są nawracające dolegliwości bólowe i stany zapalnego w okolicy zębów mądrości lub ich nieprawidłowe ustawienie. W takich sytuacjach konieczna jest konsultacja chirurgiczna, w trakcie której przeprowadza się precyzyjną diagnostykę oraz ustala się, czy istnieją wskazania do ekstrakcji zęba.

4. Co należy zrobić po usunięciu zęba?

Ze względu na to, że wszczepienie implantu odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, zabieg ten porównywalny jest do usunięcia zęba jednokorzeniowego. Po jego zakończeniu stomatolog najczęściej zaleca terapię antybiotykową, która ma zapobiec infekcji. Przez 2-3 dni dziąsło może być opuchnięte i zasinione, a jego ból porównywalny jest do bólu powstałego podczas uderzenia. Dla uśmierzenia bólu zaleca się stosowanie tradycyjnych leków przeciwbólowych.

5. Na co zwrócić uwagę przed zdecydowaniem się na leczenie chirurgiczne?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wyposażenie gabinetu stomatologicznego, w którym ma zostać przeprowadzone leczenie, a także na doświadczenie lekarzy, mających wykonać zabieg. Nowoczesne wyposażenie, takie jak tomograf komputerowy, pozwala wykonać lekarzowi zabieg w oparciu o niezbędne dane, a możliwość wyboru nowoczesnych znieczuleń i innych metod eliminacji stresu daje Pacjentowi olbrzymi komfort psychiczny.