32 720 12 47

32 206 88 00 502 069 396

Nasze usługi

Implanty

Implant zębów

Czym są implanty zębów?

 • To kilkumilimetrowe elementy w kształcie stożka, które po osadzeniu w kości szczęki zastępują utracony korzeń zęba. Implanty nie są jednak celem samym w sobie, stanowią filar dla zamocowania pracy protetycznej widocznej w jamie ustnej np. mostu, protezy lub korony zwanej potocznie „sztucznym zębem”. Materiał, z którego jest on wykonany (tytan lub cyrkon), traktowany jest przez organizm jak własna kość, dzięki czemu zrasta się z nim równie trwale jak zrastają się złamane części kości.
 • Implanty dentystyczne stosowane w Dentim Clinic, to jedyne rozwiązanie w stomatologii, które pozwala trwale odtworzyć prawidłowo funkcjonujące i doskonale wyglądające nowe zęby, a nie tylko zamaskować ich brak.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pani Doroty. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pani Dorota przyszła do nas z zaawansowaną chorobą paradontozy oraz marzeniem odzyskania pięknego uśmiechu, jaki towarzyszył jej przed laty. Niestety w większości zęby Pani Doroty były do usunięcia. Raptem kilka zębów rokowało nadzieję na uratowanie.
 • Wykonaliśmy u niej zabieg usunięcia zębów oraz wszczepienia 6 implantów w górnej szczęce, na których osadziliśmy potem most porcelanowy. W dolnej szczęce wykonaliśmy porcelanowe licówki.
przed
po

Poznaj eksperta implantologii Dentim Clinic

Wojciech Faferko
Lek. stom.
Właściciel Dentim Clinic
Zajmuje się: implantologia, chirurgia stomatologiczna
Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie odbył staż podyplomowy m.in. Katedrze Chirurgii Śląskiej Akademii Medycznej. Odbył studia podyplomowe na Uniwerystecie Jana Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem zdobywając europejski tytuł implantologa. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe na New York College of Dentistry, następnie uzyskał tytuł Master of Prostodontic na Uniwerystecie w Sienie we Włoszech.

czytaj więcej >>

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Pan Zbigniew z Lublińca

Druga część historii Pana Zbigniewa, który przez wiele lat borykał się z dentofobią. Strach przed dentystą spowodował, że pacjent miał duże problemy z zębami. To znacząco utrudniało mu codzienne funkcjonowanie. W końcu zdecydował się przełamać strach i podjąć leczenie stomatologiczne. Zobacz drugą część historii Pana Zbigniewa i zobacz, jak jego życie zmieniło się po podjęciu leczenia w naszej klinice.

Jacek Klimkiewicz z Katowic

Pan Jacek przez wiele lat borykał się z dentofobią. Strach przed dentystą powodował, że unikał on gabinetu stomatologicznego. Po wielu latach trwania w takim stanie, zęby Pana Jacka nie nadawały się do uratowania. Nasz zespół ekspertów zaproponował pacjentowi leczenie metodą All-on-4, która pozwala na odzyskanie zdrowego uśmiechu w 1 dzień. Ważnym etapem leczenia Pana Jacka, było również przełamanie strachu przed dentystą. Po leczeniu implantologicznym, życie Pana Jacka zmieniło się na lepsze i pokonał dentofobię.

Jolanta Skrzypczyk z Katowic

Pani Jolanta opowiada dlaczego zdecydowała się na leczenie, co ją urzekło w naszej klinice, dzieli się swoimi wrażeniami i emocjami jakie towarzyszyły jej w tym wyjątkowym dniu. Pacjentka zdecydowała się na leczenie implantologiczne metodą Zęby w 1 dzień w naszej klinice. Dzięki wszczepieniu czterech implantów i osadzeniu na nich zębów, może cieszyć się komfortem posiadania stałych zębów i przyjemnością z jedzenia ulubionych potraw. Pani Jolanta zwraca uwagę, że mimo dentofobii z jaką się borykała, cały zabieg był całkowicie bezbolesny, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Ewa Kotkowska z Sosnowca

Pani Ewa poddała się leczeniu implantologicznemu metodą All-on-4 w Dentim Clinic. Pacjentka borykała się z paradontozą. Miała duże problemy z jedzeniem i normalnym funkcjonowaniem. Dzięki wszczepieniu czterech implantów i osadzeniu na nich zębów, odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Pan Grzegorz z Kluczy

Pan Grzegorz trafił do nas z problemami zębowymi. Były one wynikiem jego doświadczeń w przeszłości. Nasz zespół ekspertów podjął decyzję o zastosowaniu u pacjenta nowoczesnej metody leczenia implantologicznego All-on-4. Pacjent zdecydował się na zabieg pod wpływem narkozy i już tego samego dnia mógł cieszyć się swoim nowym, zdrowym uśmiechem.

Pan Zbigniew z Lublińca

Pan Zbigniew ma niezwykłą pasję, wraz ze swoją Żoną przemierza drogi całego świata kamperem. Pacjent nie mógł cieszyć się ze swojej pasji, ponieważ przez lata borykał się z problemami z zębami i z dentofobią. Pan Zbigniew przełamał się, przyszedł do nas na konsultację i zdecydował się na podjęcie leczenia implantologicznego, które zmieni jego życie.

Pani Dagmara z Katowic

Pani Dagmara przez lata borykała się z problemami z zębami. Pacjentka od kilku lat zastanawiała się nad podjęciem leczenia implantologicznego i trafiła do naszej kliniki. Zęby Pani Dagmary nie nadawały się do uratowania, dlatego zespół ekspertów postanowił zastosować u niej leczenie implantologiczne metodą All-on-4. Po leczeniu życie Pani Dagmary zmieniło się na lepsze.

Jolanta Motylska z Dąbrowy Górnicznej

Pani Jolanta trafiła do nas po wieloletnich problemach z uzębieniem. Z biegiem czasu traciła zęby i możliwość normalnego funkcjonowania. Pacjentka poddała się leczeniu implantologicznemu metodą Zęby w 1 dzień. Po usunięciu zniszczonych zębów, zostały wszczepione implanty i tego samego dnia osadzone nowe zęby. Pani Jolanta w trakcie jednego dnia odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Jolanthe Piprek z Niemiec

Pani Jolanthe kilka razy podejmowała próbę leczenia implantologicznego w swoim kraju. Dopiero leczenie implantami zębów w Dentim Clinic spełniło jej oczekiwania i zmieniło jej życie na lepsze. Pani Jolanthe zdecydowała się na kompleksowe leczenie implantami zębów i jak sama mówi, wszystko odbyło się w komfortowej i bezstresowej atmosferze. Dzisiaj Pani Jolanthe może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Tadeusz Daszkiewicz z Katowic

Opowiada o tym co wzbudziło jego największe zaufanie do naszej kliniki oraz o tym jak zmieniło się jego życie po leczeniu w Dentim Clinic. Pan Tadeusz zdecydował się na leczenie chirurgiczne i implantologiczne u dr Wojciecha Fąferko i dzięki nowym zębom może ponownie cieszyć się przyjemnością z jedzenia. Zwraca też uwagę na bezbolesność zabiegów, co wywarło na nim tak pozytywne wrażenie, że chętnie by je powtórzył :)) Planuje już kolejne wizyty celem wymiany starego mostu, który chce zastąpić również implantami.

Dlaczego warto wybrać implanty w Dentim Clinic?

 • 1. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu
  Jesteśmy konsekwentnymi estetami – od pięknych wnętrz, aż po piękne uśmiechy naszych pacjentów. Wszystko co robimy musi być idealnie dopasowane, bez skazy i niedociągnięć. Leczymy tylko w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni, a planowanie każdej pracy podporządkowujemy finalnej estetyce nowego uśmiechu.
 • 2. Narkoza i bezbolesne zabiegi
  Każdy Pacjent w zależności od swoich preferencji może liczyć na najlepszy sposób znieczulenia. Wszystkie zabiegi mogą być wykonane w narkozie, z użyciem gazu rozweselającego lub znieczulenia komputerowego.
 • 3. Dożywotnia gwarancja na implanty
  W Dentim Clinic prowadzimy leczenie implantologiczne stosując najnowocześniejsze światowe rozwiązania. Wykorzystujemy m.in. implanty Nobel Biocare, Nobel Active, AstraTech, na które udzielamy dożywotniej gwarancji!
 • 4. Filozofia stomatologii kompleksowej
  Bardzo dokładnie planujemy leczenie zanim je rozpoczniemy. Bierzemy pod uwagę wszystkie elementy jamy ustnej (zęby, dziąsła, stawy skroniowo-żuchwowe). Wnikliwie analizujemy estetykę uśmiechu, aby Twoje nowe zęby wyglądały perfekcyjnie. Leczenie każdego pacjenta planowane jest wirtualnie na ekranie komputera, co pozwala na znaczne zredukowanie czasu zabiegu oraz precyzję wykonania. Wykorzystujemy do tego jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, kamery wewnątrzustne oraz skaner Doppler.
 • 5. Technika cyfrowa i oprogramowanie
  Urządzenia wykorzystywane podczas planowania leczenia (tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny, kamery wewnątrzustne), we współpracy z programami Simplant i Nobel Clinican, pomagają nam również w przeprowadzaniu precyzyjnych i bezpiecznych zabiegów implantologicznych.
 • 6. Wysoko wykwalifikowany personel medyczny
  Eksperci Dentim Clinic wszczepili już tysiące implantów i zrekonstruowali ponad 1000 uśmiechów. Zajmujemy się tym profesjonalnie od ponad 10 lat i mamy bardzo duże doświadczenie w osiąganiu przewidywalnych rezultatów leczenia.
 • 7. Unikatowe rozwiązania implantologiczne
  Dentim Implant Crown to przykręcane rozwiązanie pozwalające na łatwą naprawę pracy protetycznej w przyszłości, a także na rozszerzanie zakres utraconych zębów w przypadku problemów z zębami w przyszłości. Przeprowadzamy nieinwazyjne, nawigowane zabiegi Nobel Guide oraz ICX Magellan, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się nowymi zębami nawet tego samego dnia. Stosujemy również procedurę All-on-4, czyli odbudowę stałą zębów na implantach.
 • 8. Skala usług oraz własne zaplecze
  Dzięki dużej skali działalności oraz stworzeniu kompleksu stomatologicznego (kliniki, własnej pracowni protetycznej, centrum diagnostycznego, centrum frezowania prac implantologicznych) możemy zaproponować korzystne ceny leczenia przy zachowaniu jego najwyższych standardów jakości, skracając jednocześnie czas trwania wielu procedur.
 • 9. Możliwość wyboru 2 linii implantów:
  • Optimum – dla pacjentów z ograniczonym budżetem, oferujący doskonały stosunek jakości do ceny, wykonane z porcelany na podbudowie z metalu.
  • Premium – dla pacjentów o najwyższych oczekiwaniach, bez ograniczeń finansowych, wykonane całkowicie z porcelany.
 • 10. Zrównoważona polityka cenowa
  Wspólnie ustalany harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty, to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość kredytowania leczenia.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie są korzyści z implantów stomatologicznych?

Zdrowie jamy ustnej ma największy wpływ na ogólny stan zdrowia funkcjonującego człowieka. Zastąpienie braków zębowych implantami i ich koronami pozwala funkcjonować tak, jakby braków w uzębieniu nigdy nie było. Po zakończonym leczeniu implantologicznym znikają też problemy z gryzieniem, żuciem i mówieniem.

Implant i jego korona umożliwiają zminimalizowanie ilości utraconej kości, która zanika w wyniku występowania braków zębowych. Zachowanie kości może zapobiec utracie zdrowych zębów oraz pozwoli zachować naturalne rysy twarzy.

2. Jakie są przeciwwskazania do założenia implantu?

Obecnie nie ma przeciwwskazań do wprowadzenia implantów. Są jednak ograniczenia – stany, które wymagają od pacjenta określonych działań, jak np. ograniczenie palenia, ponieważ u osób palących wzrasta ryzyko odrzucenia wszczepu. W przypadku chorób takich jak: cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby stawów, niezbędna może być konsultacja i współpraca z prowadzącym leczenie specjalistą.

3. Ile średnio trwa wszczepienie jednego implantu?

Założenie jednego implantu trwa średnio 15 minut i zwykle odbywa się przy miejscowym znieczuleniu. Już następnego dnia Pacjent może normalnie funkcjonować. Pojawiający się ból uśmierza się najczęściej przy pomocy tradycyjnych środków przeciwbólowych.

4. Czy wszczepienie implantu boli?

Ze względu na to, że wszczepienie implantu odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, zabieg ten porównywalny jest do usunięcia zęba jednokorzeniowego. Po jego zakończeniu stomatolog najczęściej zaleca terapię antybiotykową, która ma zapobiec infekcji. Przez 2-3 dni dziąsło może być opuchnięte i zasinione, a jego ból porównywalny jest do bólu powstałego podczas uderzenia. Dla uśmierzenia bólu zaleca się stosowanie tradycyjnych leków przeciwbólowych.

5. Czy implantami można zastąpić każde braki zębowe?

Jedynym ograniczeniem miejscowym jest stan kości wyrostków zębodołowych żuchwy i szczęki, czyli miejsc, w których umieszcza się implanty. To, czy przeprowadzimy zabieg, w dużej mierze zależy od kondycji, w jakiej znajdują się kość szczęki oraz kość żuchwy. Konieczne w tym przypadku jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki, aby ustalić stan i jakość kości. W przypadku niedoboru tkanki kostnej najpierw wykonuje się zabieg jej odbudowy, a nastepnie zabieg implantologiczny.

6. Jaki jest odsetek niepowodzeń?

Leczenie implantologiczne to bardzo dobrze udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełnienia brakującego zęba. Statystycznie jej skuteczność określa się w co najmniej 96% przypadków. W Dentim Clinic wynosi ona ponad 97%.


Dentim Clinic Centrum Implantologii i Ortodoncji