Katowice: 32 720 12 47 Bydgoszcz: 52 522 28 88

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR
Nasze usługi

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe pod mikroskopem.
Leczenie kanałowe podczas jednej wizyty
Bez dodatkowych wizyt u stomatologa

Czym jest leczenie kanałowe?

 • Leczenie endodontyczne (zwane również leczeniem kanałowym) jest specjalistycznym postępowaniem koniecznym w przypadku powikłań choroby próchnicowej. Polega na usunięciu zainfekowanych tkanek i bakterii z kanałów korzeniowych wypełniających wnętrze zęba.
 • Leczenie kanałowe w Dentim Clinic odbywa się w 20 krotnym powiększeniu za pomocą zaawansowanych technicznie mikroskopów stomatologicznych. Zapewnia to idealną precyzję niemożliwą do osiągnięcia innymi metodami. Dodatkowo, poprawność każdego etapu leczenia weryfikowana jest w razie konieczności trójwymiarową tomografią komputerową.
 • Uwieńczeniem leczenia jest trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych w trzech wymiarach, przy pomocy dobrze sprawdzonych systemów płynnej gutaperki.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pani Kasi. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pani Kasia zgłosiła się do nas z bardzo zniszczonymi i zepsutymi zębami, wymagającymi kompleksowego leczenia. Wstydziła się każdego publicznego spotkania, niechętnie wychodziła ze znajomymi. Dawno temu straciła pewność siebie.
 • Po wnikliwej diagnostyce, eksperci Dentim Clinic odkryli źródło problemów Pani Kasi. Wykonaliśmy najpierw leczenie kanałowe, a następnie szczelne zamknięcie zębów nowymi koronami cyrkonowymi (rodzaj koron pełnoceramicznych).
przed
po

Poznaj ekspertów leczenia kanałowego

Wiktoria Adaszewska - lekarz stomatolog - dentim.pl
Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: endodoncja, stom. zachowawcza
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej na wydziale lekarsko-dentystycznym. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.Uczestnik studiów podyplomowych w zakresie endodoncji. Zajmuje się w leczeniem kanałowym z użyciem mikroskopu oraz w minimalnie inwazyjnych odbudowach estetycznych zębów. 

 

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: endodoncja
Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, następnie odbył staż podyplomowy w Centrum Stomatologii im. Prof. Meissnera. Przez ponad 10 lat leczył swoich pacjentów z całej Polski zajmując się głównie endodoncją z wykorzystaniem mikroskopu i stom. estetyczną. Członek Polskiego Towarzystwa Endontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego zrzeszającego najlepszych europejskich lekarzy endodontów.

czytaj więcej >>

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Katarzyna Buziewicz z Katowic

Pani Katarzyna opowiada o tym jak dzięki tomografii komputerowej i leczeniu pod mikroskopem udało jej się pozbyć dolegliwości, której nikt nie potrafił zdiagnozować. Po leczeniu kanałowym w naszej klinice udało się uratować zęba.

Ilona Wolny z Tychów

Uśmiechając się mówi, że jej największym problemem do niedawna były krzywe zęby. Do Dentim Clinic trafiła jednak gdyż poprzedni lekarze nie chcieli podjąć się tak trudnego przypadku. Po konsultacji w naszej klinice odzyskała nadzieje na nowe życie, ponieważ oprócz zmartwienia z zębami, miała duże problemy z zanikiem dziąseł. Pani Ilona zdecydowała się na leczenie choroby przyzębia, leczenie kanałowe oraz zabiegi estetyczne, przy wykorzystaniu m.in. koron pełnoceramicznych. Szczególnie zadowolona z efektu końcowego, który osiągnęła dzięki pracy zespołu trzech stomatologów.

Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo w Dentim Clinic?

 • 1. Wysoko wykwalifikowany personel medyczny
  Dentim Clinic zatrudnia najlepszych ekspertów na Śląsku – wśród nich Aleksander Gajos oraz Wiktoria Adaszewska. Oprócz wieloletniej praktyki, niezliczonych szkoleń kontynuują również swoją edukację poza granicami Polski. Na zabiegi nowoczesnej endodoncji pacjenci przyjeżdżają nie tylko ze Śląska ale również z zagranicy.
 • 2. Komfortowe i bezbolesne zabiegi
  Każdy pacjent Dentim Clinic może wybrać najlepszy dla siebie rodzaj znieczulenia, pośród których dostępne są najskuteczniejsze w dzisiejszej stomatologii takie jak: znieczulenie komputerowe, zabieg z użyciem gazu rozweselającego, a także zabieg w narkozie (dla pacjentów ze szczególnym lękiem przed dentystą).
 • 3. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu
  Będąc świadomym, że dla Państwa najważniejszy jest piękny uśmiech, a niekoniecznie przebieg samego leczenia, zakończenie każdego leczenia kanałowego podporządkowane jest finalnej estetyce nowego uśmiechu. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz artystycznym umiejętnościom lekarzy, odtworzona powierzchnia zęba (leczonego kanałowo) do złudzenia przypomina anatomię prawdziwego zęba.
 • 4. Pełna diagnostyka radiologiczna
  Posiadamy jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w trójwymiarowy tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny oraz cefalostatyczny. Leczenie zawsze planowane jest wirtualnie na ekranie komputera, co pozwala na znaczne zredukowanie czasu oraz inwazyjności realnego zabiegu.
 • 5. Kompleksowość usługi
  Dzięki stworzeniu w jednej lokalizacji kliniki, laboratorium protetycznego oraz centrum frezowania, osiągamy najlepsze rezultaty estetyczne oraz skracamy czas oczekiwania na wiele procedur.
 • 6. Możliwość wyboru 2 sposobów zakończenia leczenia kanałowego:
  • Wypełnienie kompozytowe – wliczone w cenę leczenia kanałowego, oferujące szczelne zamknięcie kanałów zęba oraz bardzo estetyczną rekonstrukcję powierzchni zęba.
  • Porcelanowa korona lub Inlay – wykonane w laboratotium protetycznym przy wykorzystaniu najtwardszego materiału jakim jest porcelana, gwarantuje dodatkową ochronę zęba przed ponownym zakażeniem lub uszkodzeniem.
 • 7. Zrównoważona polityka cenowa
  Harmonogram leczenia ustalany jest wspólnie z pacjentem i zawiera jasno określone kwoty. Jest to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość kredytowania leczenia.

Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne jest specjalistycznym postępowaniem koniecznym w przypadku powikłań choroby próchnicowej. Polega na usunięciu zainfekowanych tkanek i bakterii z kanałów korzeniowych wypełniających wnętrze zęba. Poprawność każdego etapu leczenia weryfikowana jest za pomocą cyfrowej radiowizjografii oraz w razie konieczności tomografii komputerowej. Uwieńczeniem leczenia jest trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych w trzech wymiarach.

2. Czy leczenie kanałowe boli?

Postępy w technologii oraz doświadczenie naszych specjalistów, pozwalają przeprowadzić leczenie kanałowe bezboleśnie, również przy pomocy komputerowego znieczulenia The Wand. Dzięki temu pacjent nie odczuwa dyskomfortu, a stres związany z wizytą jest zminimalizowany. Leczenie kanałowe jest  przeprowadzane, aby zminimalizować ból z zainfekowanego zęba.

3. Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Leczenie kanałowe jest wymagane, gdy miazga wewnątrz zęba zostaje zainfekowana. Ząb chroni miazgę zęba, lecz gdy ten ulega uszkodzeniu poprzez głębokie wgłębienie, pęknięcie lub też uraz w wyniku wielokrotnych napraw, bakterie mogą dotrzeć do wnętrza miazgi. Następnie bakterie rozprzestrzeniają się od korony w kierunku korzenia, co może zagrażać zdrowiu.

4. Jak wykonywane jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe przebiega w trzech etapach. Pierwszy etap to rozpoznanie. Drugi to właściwe leczenie kanałowe, podczas którego lekarz usuwa chorą miazgę (w tym również zakażenie) , następnie oczyszcza wnętrze zęba i przygotowuje go do wypełniania. Ostatnim etapem jest umieszczenie korony lub inlay/onlay, które uszczelniają i chronią ząb przed dalszym uszkodzeniem lub zakażeniem.

5. Jakich efektów można się spodziewać?

Po leczeniu kanałowym, ząb nie będzie boleć. Ząb nie posiada już nerwów, tym samym nie ma wrażliwości na temperaturę, która może być oznaką próchnicy zębów. W związku z tym pacjent musi przechodzić regularne przeglądy stomatologiczne z badaniem rentgenowskim w celu uniknięcia dalszej choroby zęba. Wyleczony kanałowo ząb powinien funkcjonować przez całe życie, jednak wraz z upływem czasu możliwe jest starcie wypełnienia lub korony, które należy wymienić. Doskonała higiena jamy ustnej po leczeniu kanałowym pozwoli uniknąć ponownego zarażenia.