Katowice: 32 720 12 47 Bydgoszcz: 52 522 28 88

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR
Nasze usługi

Ortodoncja

invisalign, niewidoczny aparat na zęby
Invisalign
Niewidoczny aparat na zęby

Czym jest aparat na zęby?

 • Jest to narzędzie służące do przywracania właściwego ustawienia zębów w łukach zębowych oraz fizjologicznego zwarcia między szczęką, a żuchwą. W zależności od wady i wieku pacjenta stosuje się odpowiednio aparaty ruchome lub stałe.
 • Na zdjęciu obok, jeden z najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych dostępnych aktualnie na rynku. Aparat Invisalign jest praktycznie niewidoczny ponieważ wykorzystuje przeźroczyste nakładki na zęby, które można zdejmować podczas posiłku, mycia zębów oraz ważnego spotkania.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pani Grażyny. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pani Grażyna oprócz krzywych zębów miała również dodatkowy problem – kompletnie nie wyrosła jej jedna górna dwójka, a druga dwójka miała nieprawidłowo mały kształt.
 • Rozszerzyliśmy łuk zębowy aparatem stałym, robiąc miejsce na brakujący ząb, gdzie kolejno wstawiliśmy implant z koroną. Dodatkowo na drugiej dwójce, wykonaliśmy koronę pełnoceramiczną.
przed
po

Poznaj ekspertów ortodoncji Dentim Clinic

Slider
Lek. stom.
Właściciel Dentim Clinic
Zajmuje się: ortodoncja
Ukończyła studia, następnie odbyła staż m.in. na Katedrze Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO – International Association for Orthodontics. W kolejnych latach odbyła cykl szkoleń ortodontycznych.

czytaj więcej >>

Ela Tabenska
Dr med. dent.
Zajmuje się: ortodoncja
Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Doktor Nauk Medycznych, absolwentka Universitat Regensburg w Niemczech. Ukończyła studia podyplomowe zdobywając tytuł Magistra Ortodoncji na Donau-Universitat Krems w Austrii. Wieloletni wykładowca w Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwentka European Masters of Aligners w Monachium. W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem ortodontycznym w tym leczeniem niewidocznym aparatem ortodontycznym Invisalign.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: ortodoncja

Ukończył studia w Ś́ląskim Uniwersytecie Medycznym. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów na Śląsku. Ukończył European Masters of Aligners w Londynie oraz 2-letni kurs FACE.

czytaj więcej >>

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Pani Magdalena

Pani Magdalena długo zastanawiała się nad podjęciem leczenia ortodontycznego. Nie była pewna czy w jej wieku ma ono jeszcze sens i czy osiągnie efekt jakiego oczekuje. Dodatkowo doskwierały jej trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych. Po przeprowadzeniu diagnostyki nasz zespół ekspertów wraz z Panią Magdaleną zdecydowali na leczenie niewidocznym aparatem Invisalign. Po leczeniu pacjentka nie tylko była zaskoczona efektem, ale też tym, że trwało ono znacznie krócej niż tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi.

Katarzyna Buziewicz z Katowic

Pani Katarzyna Buziewicz z niesamowitym wdziękiem opowiada o jej wrażeniach z leczenia ortodontycznego niewidocznym aparatem Invisalign. Dlaczego zdecydowała się na leczenie ortodontyczne, jak wygląda przebieg leczenia i jak wygląda jej życie z niewidocznym aparatem ortodontycznym Invisalign.

Zuzanna Markiewicz z Katowic

Pani Zuzanna opowiada o swoich pierwszych wrażeniach z leczenia ortodontycznego niewidocznym aparatem Invisalign. Pacjentka budziła się rano z zaciśniętymi zębami, bólem głowy, zaczęły jej się również kruszyć zęby. Trafiła do naszej kliniki, gdzie okazało się, że ma chorobę okluzyjną. Pierwszym etapem leczenia było wyprostowanie zębów aparatem ortodontycznym.

Patrycja Kurpik z Katowic

Na leczenie w Dentim Clinic zdecydowała się po namowie koleżanki, która wcześniej założyła aparat ortodontyczny u dr Katarzyny Łukasik-Fąferko. Patrycja jest nadal w trakcie leczenia, natomiast pierwsze efekty zauważyła już po dwóch miesiącach od momentu założenia aparatu na zęby. Opowiada też o swoich obawach przed założeniem aparatu, m.in. efektu estetycznego, dlatego zdecydowała się na aparat kosmetyczny (przeźroczysty). Patrycja twierdzi również, że noszenie aparatu ortodontycznego nie boli :))

Dlaczego warto wybrać aparat ortodontyczny w Dentim Clinic?

 • 1. Możliwość wyboru 4 linii aparatów ortodontycznych:
  • Klasyczne (metalowe lub kryształowe) – dla pacjentów z ograniczonym budżetem, oferujące doskonały stosunek jakości do ceny, z możliwością dobierania kolorowych ligatur (gumek) oraz przeźroczystych zamków (krzyształy szafiru).
  • Damon (samoligaturujące) – najbardziej zaawansowane technologicznie, pozwalają na prostowania łuków bez usuwania zębów, oferują skrócony czas leczenia oraz rzadkie wizyty kontrolne, występują w wersji kosmetycznej i metalowej.
  • Incognito (lingwalne) – dla pacjentów o najwyższych oczekiwaniach, bez ograniczeń finansowych, całkowicie niewidoczne, naklejane na wewnętrzną stronę łuku zębowego, bez ograniczeń wiekowych, duży komfort noszenia związany z budową zamków.
  • Invisalign (przeźroczyste nakładki) – innowacyjna metoda leczenia oferująca pacjentom skorygowanie zgryzu w bardzo krótkim czasie, praktycznie niewidoczne nakładki można również zdjąć w każdej chwili.
 • 2. Zrównoważona polityka cenowa
  Ortodonta wspólnie z pacjentem ustalają harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty, co gwarantuje brak zaskoczenia ceną przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowym udogodnieniem dla naszych Pacjentów jest możliwość kredytowania leczenia.
 • 3. Profesjonalna i wykwalifikowana kadra medyczna
  Orotodoncja jest obok implantologii najważniejszym profilem działalności Dentim Clinic. Nasi ortodonci założyli już setki aparatów ortodontycznych zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wprowadzanie na rynek nowych systemów ortodontycznych oraz oferowanie ich mieszkańcom Śląska jest możliwe dzięki ciągłym szkoleniom oraz wieloletniej praktyce.
 • 4. Pełna diagnostyka w Dentim Clinic
  W naszej klinice funkcjonuje jedna z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażona w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny oraz cefalostatyczny. Dzięki wirtualnemu planowaniu leczenia każdego pacjenta na ekranie komputera, pozwala to na znaczne zredukowanie czasu zabiegu oraz precyzję wykonania.
 • 5. Kompleksowość usługi
  Świadomi indywidualnych potrzeb naszych pacjentów w jednym miejscu zorganizowaliśmy klinikę, laboratorium protetyczne i centrum frezowania. Dzięki temu osiągamy najlepsze rezultaty estetyczne oraz skracamy czas trwania wielu procedur ortodontycznych.
 • 6. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu
  Będąc świadomym, że dla każdego naszego pacjenta najważniejszy jest piękny uśmiech, planując każdą pracę ortodontyczną, podporządkowujemy ją indywidualnym oczekiwaniom. Dotyczy to nie tylko finalnej estetyki nowego uśmiechu ale również okresu noszenia apratu ortodontycznego.
 • 7. Komfortowe i bezbolesne zabiegi
  Mimo, iż zakładanie oraz regulowanie aparatów ortodontycznych jest dla większości pacjentów procesem bezbolesnym, wspieramy każdego kto ma silny lęk przed dentystą. Jeżeli to konieczne, każdy pacjent może liczyć na najlepszy sposób znieczulenia, w zależności od preferencji oraz wykonywanego zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy dorosła osoba może skorzystać z leczenia ortodontycznego?

Korekcie wady zgryzu może się poddać każdy, bez względu na wiek. Należy jednak pamiętać o tym, że u osoby dorosłej trwa to na ogół dłużej, ponieważ kości są bardziej uwapnione i przez to trudniej je odpowiednio uformować. Dodatkowo pewne schorzenia w obrębie jamy ustnej mogą spowodować odroczenie założenia aparatu ortodontycznego. Czasem na efekty leczenia wpływa obecność koron i mostów.

2. Kto nie może nosić aparatu ortodontycznego?

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego są choroby związane z obniżoną odpornością organizmu (np. białaczka). Przeciwwskazania czasowe mają pacjenci z nieleczonymi zaburzeniami hormonalnymi czy niewyrównaną cukrzycą (korygowanie zgryzu nie przebiega u nich prawidłowo). Jednak osoby, które leczą się w poradniach specjalistycznych i mają prawidłowy poziom hormonów czy cukru, mogą już być leczone ortodontycznie. Aparatów nie zaleca się osobom przyjmującym niektóre leki, np. przeciw osteoporozie (odbywająca się pod wpływem tych leków przebudowa struktury kości utrudnia leczenie ortodontyczne), a także w przypadku postępującej choroby przyzębia (przedtem trzeba zlikwidować stany zapalne w jamie ustnej). Jednak niezależnie od istniejących przeciwwskazań zawsze warto skorzystać z konsultacji specjalistycznej, aby poznać inne możliwe formy leczenia stomatologicznego.

3. Czy prostowanie zębów jest bolesne?

Zakładanie aparatu nie jest bolesne, ale wymaga od Pacjenta cierpliwości, ponieważ trwa ok. półtorej godziny (przy zakładaniu aparatu na górną i dolną szczękę). Następnie przez ok. 7 dni zęby mogą boleć przy nagryzaniu, jednak po tym czasie organizm przyzwyczaja się do nowej sytuacji i ból przestaje być odczuwalny. Po każdej wizycie kontrolnej ból trwa ok. 3 dni, a po kilku miesiącach od założenia aparatu redukuje się do kilku godzin po. Wszystko jednak zależy od indywidualnej wrażliwości Pacjenta.

4. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

Leczenie wad zgryzu wymaga czasu. Zwykle czas noszenia aparatu ortodontycznego wynosi od roku do dwóch lat, jednak niektóre wady wymagają dłuższego leczenia. Czas leczenia ortodontycznego jest sprawą indywidualną i zawsze zależy od stopnia zaawansowania wady oraz od jakości współpracy z pacjentem. Pacjenci, którzy prawidłowo myją zęby, unikają lepkich i twardych pokarmów, noszą, zdejmują i zakładają właściwie gumki elastyczne, aparaty dodatkowe (łuki twarzowe i maski twarzowe) i regularnie zgłaszają się na wizyty kontrolne, kończą leczenie „o czasie” i z oczekiwanym rezultatem.

5. Jak dbać o zęby w czasie noszenia aparatu ortodontycznego?

O prawidłową higienę jamy ustnej należy dbać zawsze, jednak podczas noszenia aparatu stałego szczególnie! Przede wszystkim należy poświęcić więcej czasu na dokładną higienę jamy ustnej. Istnieją specjalne akcesoria służące do oczyszczania trudno dostępnych miejsc aparatu i zębów, np. irygatory, szczoteczki ortodontyczne, wyciorki, pasty, płyny do płukania ust. Dzięki Działowi Higieny Dentim Clinic każdy Pacjent tuż po założeniu aparatu ortodontycznego odbywa dokładny instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej i otrzymuje wszelkie niezbędne zalecenia i instrukcje postępowania.