W jaki sposób proteza zębów może zmienić Twoje życie?

Pobierz bezpłatny poradnik stworzony przez zespół ekspertów Dentim Clinic i dowiedz się wszystkiego o protezach zębów.

Opiekun Pacjenta

W Dentim Clinic każdego Pacjenta otaczamy największą troską i doskonałą opieką. Z myślą o komforcie osób podejmujących leczenie protetyczne wprowadziliśmy funkcję Opiekuna Pacjenta. To osoba, która towarzyszy Pacjentowi od momentu pierwszej wizyty aż do zakończenia leczenia i przez cały ten czas służy mu pomocą i radą, odpowiada na wszystkie nurtujące pytania, wyjaśnia, na czym polegają planowane zabiegi i udziela wszelkich niezbędnych informacji. W naszej Klinice o poczucie bezpieczeństwa Pacjentów protetycznych dbają Ania, Dorota i Magda. Udzielają wsparcia i koordynują cały proces leczenia od strony organizacyjnej. Dzięki temu Pacjent może czuć się bezpiecznie, a jego komunikacja z lekarzem przebiega sprawnie, co pozytywnie przekłada się na efektywność leczenia.

 

Protezy mocowane na implantach

Proteza całkowita „oparta” na implantach, to najczęściej wybierana przez Pacjentów Dentim Clinic forma implantologicznego leczenia bezzębia, przede wszystkim ze względu na jej stabilność i wysoki komfort użytkowania.protezy zębowe na 2 implantach

Protezy stomatologiczne mocowane na implantach zębowych stosuje się najczęściej u Pacjentów całkowicie pozbawionych zębów (bezzębie). Wstawienie tego rodzaju protezy polega w takim przypadku na wszczepieniu kilku implantów zębowych w żuchwie i szczęce, a następnie zamocowaniu protezy za pomocą specjalnych zatrzasków. Protezy mocowane na implantach zębowych stanowią korzystne rozwiązanie pod względem ceny, a także nieporównywalnie większego komfortu użytkowania od tradycyjnych wyjmowanych dentystycznych protez zębowych. 

W przypadku bezzębia uzupełnieniem protetycznym może być proteza całkowita, oparta na tytanowym łączniku tzw. Locatorze wychodzącym z dziąsła. W protezie zamocowane są zatrzaski, które po założeniu na Locatory powodują, że proteza staje się nieruchoma w ustach.

 

 

protezy zębowe na 4 implantachInna formą leczenia bezzębia w Dentim Clinic przy pomocy protezy mocowanej na implantach są protezy ruchome stabilizowane na belce. Belka łączy ze sobą implanty wzmacniając je. To rozwiązanie stosujemy przy szczególnie trudnych warunkach kostnych.

 

Protezy mocowane na implantach – wady i zalety

Korzyści ze stosowania protez Proteza tradycyjna Proteza na implantach
Poprawiają estetykę twarzy green tick green tick
Imitują naturalne zęby green tick green tick
Stabilnie trzymają się w ustach pozwalając spożywać każdy rodzaj posiłku Red-cross green tick
Można w nich spać bez ryzyka zadławienia Red-cross green tick
Nie ruszają się i nie wypadną podczas mówienia, kichnięcia Red-cross green tick
Nie blokują podniebienia co pozwala odczuwać smaki spożywanych potraw Red-cross green tick
Są komfortowe w użytkowaniu, nie uciskają dziąsła Red-cross green tick
Nie wymagają kleju do protez w celu ich mocowania Red-cross green tick
Zapobiegają całkowitemu zanikowi kości Red-cross green tick

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację. Po wysłaniu formularza, nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu dobrania odpowiedniego terminu wizyty.

Umów się na konsultacje!

[honeypot antyrob-172]

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.
 

Planowanie prac na implantach

Proces planowania leczenia, wykorzystującego implanty, odbywa się wyłącznie metodą cyfrową CAD-CAM, co pozwala na niespotykana dotąd precyzję wykonania prac protetycznych (z dokładnością aż do 1 mikrona). 

planowanie leczenia implanty katowice, planowanie 3D, CAD-CAM implanty, dentim clinic

 

Protezy częściowe

Protezy częściowe: osiadające

Ten rodzaj uzupełnień protetycznych stosuje się w przypadku braku niewielkiej liczby zębów górnego lub dolnego łuku. Protezy te pokrywają kość wyrostka zębodołowego, która pozbawiona jest zębów, a także opierają się w przypadku górnego o część podniebienia, lecz nie leżą na całej jego powierzchni. W przypadku łuku braków zębowych w łuku dolnym protezą częściową pokrywana jest także część obszaru pod językiem.proteza częściowa, proteza szkieletowa Proteza taka jest często mocowana na pozostałych zębach za pomocą klamer, zamków, zatrzasków lub zawiasów, które są elementami metalowymi. Pozwalają uniknąć konieczności stosowania kleju, jednak wśród Pacjentów panuje opinia, że są mało estetyczne przez swoją widoczność w jamie ustnej.

Protezy częściowe: nieosiadające

Protezy częściowe nieosiadające to inaczej protezy szkieletowe. Protezy szkieletowe składają się z części akrylowych, które pokrywają bezzębne części łuków zębowych, a także łączników metalowych, które pozwalają połączyć ze sobą elementy akrylowe. Protezy te są wytrzymałe na obciążenia i pozwalają przenosić siły żucia na kość w naturalny sposób. Wśród osób, które użytkują ten rodzaj protez obserwuje się wolniejszy zanik kości. 

Etapy wykonywania protezy

1. Pobranie wycisków: sytuacyjnego (w bezruchu jamy ustnej) i czynnościowych (podczas ruchu) – z udziałem Pacjenta;

2. Ustalenie relacji między szczęką a żuchwą – z udziałem Pacjenta;

3. Przymierzenie protezy woskowej i wspólna ocena estetyki – z udziałem Pacjenta;

4. Umieszczenie protezy w jamie ustnej – z udziałem Pacjenta.

 

Własne laboratorium protetyczne

protetyk zębowy, dentim clinic, katowice, momolab
Szybka realizacja koron, mostów, protez
Własne laboratorium protetyczne

Nieodłącznym elementem procesu leczenia protetycznego w Dentim Clinic jest wykonanie protez w naszym własnym laboratorium protetycznym. Dzięki temu technicy mogą skupić się na pracy dla nas, co pozwala zaoferować wszystkim pacjentom wyjątkowo szybką realizację protez zębowych, koron i mostów, a dzięki wewnętrznym kontrolom również zachowanie najwyższej jakości wykonania.

 

Przykładowe koszty najczęściej wykonywanych zabiegów