Katowice: 32 720 12 47 Bydgoszcz: 52 522 28 88

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR
Nasze usługi

Stomatologia estetyczna

DSD - Digital Smile Design w Dentim Clinic Katowice
Unikalna metoda projektowania uśmiechu
Piękny uśmiech dopasowany do Ciebie

Czym tak naprawdę jest stomatologia estetyczna?

 • To dział stomatologii poświęcony wizualnej zmianie uśmiechu. Obejmuje różnorodne zabiegi, które mają na celu korekcję niedoskonałości zębów i poprawę ich estetyki. Jest przeznaczony dla Pacjentów, którzy posiadają zdrowe zęby, ale nie są zadowoleni z ich wyglądu, np. ze względu na nierówności, nieatrakcyjną barwę, nieprawidłowy kształt, diastemę czy widoczne stare wypełnienia. .
 • Metody z zakresu stomatologii estetycznej, takie jak wybielanie, założenie licówek, nakładów koronowych inlay/onlay czy estetycznych wypełnień są w stanie skutecznie rozwiązać wszystkie tego typu problemy.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pani Anny. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pani Anna była niezadowolona ze swojego uśmiechu, miała drobne dwójki nachodzące na jedynki i chciała zmienić swój uśmiech. 
 • Podczas leczenia Pani Anny, wykonaliśmy leczenie ortodontyczne i 4 licówki porcelanowe.
przed
po

Poznaj ekspertów stomatologii estetycznej

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka, implantologia
Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie odbyła staż wraz z praktykami w Barcelonie, gdzie poza pracą w najnowocześniejszej placówce będącej pionierem w stomatologii minimalnie inwazyjnej w Hiszpanii, ukończyła studia podyplomowe oraz liczne szkolenia z dziedziny stomatologii estetycznej oraz implantologii.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka, stomatologia estetyczna
Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, następnie odbyła staż podyplomowy w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu na Najlepszego Studenta Stomatologii, na studiach była również członkinią Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W naszym gabinecie zajmuje się głównie protetyką i stomatologią estetyczną.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna
Absolwentka Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, gdzie zdobyła wiedzę z zakresu chirurgii stomatologicznej. Była praktykantka w klinice Mater Dei Hospital na Malcie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka
Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, następnie odbywał staże podyplomowe w prestiżowych polskich klinikach stomatologicznych. Przez ponad 6 lat prowadził prywatną praktykę stomatologiczną, obsługując pacjentów krajowych i zagranicznych. Przez lata pracował w prężnie rozwijających się klinikach angielskich, co pozwoliło mu na zdobycie cennych umiejętności. 

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: endodoncja
Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, następnie odbył staż podyplomowy w Centrum Stomatologii im. Prof. Meissnera. Przez ponad 10 lat leczył swoich pacjentów z całej Polski zajmując się głównie endodoncją z wykorzystaniem mikroskopu i stom. estetyczną. Członek Polskiego Towarzystwa Endontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego zrzeszającego najlepszych europejskich lekarzy endodontów.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka
Ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Następnie przez wiele lat odbywał szkolenia na całym świecie, rozwijając się w dziedzinie estetycznych rekonstrukcji zębów, począwszy od perfekcyjnych wypełnień estetycznych, po wykonywanie skomplikowanych odbudów protetycznych na zębach własnych, jak i implantach.

czytaj więcej >>

Wiktoria Adaszewska - lekarz stomatolog - dentim.pl
Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: endodoncja, stom. zachowawcza
Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej na wydziale lekarsko-dentystycznym. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.Uczestnik studiów podyplomowych w zakresie endodoncji. Zajmuje się w leczeniem kanałowym z użyciem mikroskopu oraz w minimalnie inwazyjnych odbudowach estetycznych zębów. 

 

czytaj więcej >>

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Katarzyna Buziewicz z Katowic

Pani Katarzyna opowiada o tym jak dzięki tomografii komputerowej i leczeniu pod mikroskopem udało jej się pozbyć dolegliwości, której nikt nie potrafił zdiagnozować. Po leczeniu kanałowym w naszej klinice udało się uratować zęba.

Ilona Wolny z Tychów

Uśmiechając się mówi, że jej największym problemem do niedawna były krzywe zęby. Do Dentim Clinic trafiła jednak gdyż poprzedni lekarze nie chcieli podjąć się tak trudnego przypadku. Po konsultacji w naszej klinice odzyskała nadzieje na nowe życie, ponieważ oprócz zmartwienia z zębami, miała duże problemy z zanikiem dziąseł. Pani Ilona zdecydowała się na leczenie choroby przyzębia, leczenie kanałowe oraz zabiegi estetyczne, przy wykorzystaniu m.in. koron pełnoceramicznych. Szczególnie zadowolona z efektu końcowego, który osiągnęła dzięki pracy zespołu trzech stomatologów.

Dlaczego stomatologia estetyczna w Dentim Clinic?

 • 1. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu
  Będąc świadomym, iż dla Państwa najważniejszy jest piękny uśmiech, planowanie każdej pracy podporządkowujemy finalnej estetyce nowego uśmiechu, z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.
 • 2. Kompleksowość usługi
  Ponieważ w jednej lokalizacji zbudowaliśmy klinikę, laboratorium protetyczne i centrum frezowania, osiągamy najlepsze rezultaty estetyczne oraz skracamy czas oczekiwania na efekt końcowy.
 • 3. Komfort i bezbolesność zabiegów
  Mimo iż licówki są zabiegiem bardzo mało inwazyjnym, a w przypadku SoftVeneers praktycznie bezbolesnym, każdy Pacjent w zależności od swoich preferencji może liczyć na najlepszy sposób znieczulenia. Korzystamy ze znieczulenia komputerowego, zabiegu z użyciem gazu rozweselającego lub zabiegu w narkozie (na specjalne życzenia Pacjenta).
 • 4. Wykwalifikowana kadra medyczna i profesjonalny personel
  Licówki porcelanowe stają się coraz częściej przedmiotem zapytań naszych pacjentów. Nasi eksperci poszerzają stale wiedzę w tym zakresie oraz praktują ten rodzaj leczenia już od wielu lat.
 • 5. Pełna diagnostyka radiologiczna w Dentim Clinic
  Odwiedzając Dentim Clinic zobaczą Państwo jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny oraz cefalostatyczny. Leczenie każdego pacjenta planowane jest wirtualnie na ekranie komputera, co pozwala na znaczne zredukowanie czasu zabiegu oraz precyzję wykonania.
 • 6. Wydłużona gwarancja
  W Dentim Clinic prowadzimy leczenie proetyczne stosując najnowocześniejsze światowe rozwiązania. Na usługę realizowanych przez nas licówek porcelanowych udzielamy nawet 5 letniej gwarancji!
 • 7. Możliwość wyboru 2 linii licówek porcelanowych:
  • Tradycyjne – dla pacjentów z ograniczonym budżetem, oferujący doskonały stosunek jakości do ceny, wykonane w całości z porcelany.
  • SoftVeneers – dla pacjentów o najwyższych oczekiwaniach, bez ograniczeń finansowych, wykonane całkowicie z porcelany, ultracienkie, bez konieczności szlifowania zęba.
 • 8. Zrównoważona polityka cenowa
  Wspólnie z Tobą ustalany harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty, to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość kredytowania leczenia.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie są zalety licówek porcelanowych?

 • indywidualne dopasowanie koloru i kształtu,
 • nie przebarwiają się,
 • zachowują trwałą barwę i połysk,
 • posiadają dużą odporność na ścieranie,
 • pozwalają uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny,
 • zapewniają piękny uśmiech przez wiele lat.

2. Jak dbać o licówki?

Dbając o licówki należy kierować się kilkoma zasadami:

 • przestrzegać właściwej higieny jamy ustnej (szczotkowanie i nitkowanie zębów 3 razy dziennie),
 • unikać narażania licówek na nadmierne siły,
 • unikać zaciskania i zgrzytania zębów,
 • minimalizować spożycie barwiących płynów – kawa, herbata, czerwone wino.

3. Kiedy wskazane może być wykonanie licówek porcelanowych?

Ponieważ licówki są zabiegiem estetycznym, a nie leczniczym, głównymi wskazaniami do licówek są drobne niedoskonałości uśmiechu, takie jak: zmiana kształtu bądź koloru zębów, ubytki przyszyjkowe, erozje, czy też diastema czyli szpara pomiędzy zębami.

4. Czy są jakieś przeciwwskazania do założenia licówek?

Występowanie dysfunkcji narządu żucia np. bruksizm, zaciskanie zębów, będących często objawami choroby okluzyjnej, mogą być przeciwskazaniem do założenia licówek. W takich przypadkach, sugerujemy w pierwszej kolejności wyleczyć chorobę okluzyjną, a następnie wrócić do kwestii stomatologii estetycznej. W przeciwnym wypadku, efekt pracy stomatologa może być szybko uszkodzony.

Poważnym zagrożeniem dla licówek są również choroby dziąseł czy przyzębia. Podobnie jak w przypadku choroby okluzyjnej, należy najpierw wyleczyć przyczyny paradontozy, a dopiero później wykonać licówki.

Dodatkowym przeciwskazaniem do założenia licówek, są skłonności nerwicowe Pacjenta, przejawiające się obgryzaniem paznokci, ołówków itp.

5. Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Zabieg wybielania zębów będzie zawsze bezpieczny, jeżeli będzie przeprowadzony w sterylnych warunkach gabinetu stomatologicznego oraz wykonany przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną. Po kontroli stanu uzębienia wykonanej przez personel stomatologiczny, zabieg można wykonać tylko wówczas, jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań do jego wykonania np.: stanu zapalnego dziąseł, nadwrażliwości zębów itp. Według producentów środków wybielających, okres ciąży i karmienia, również stanowi przeciwwskazanie do wykonania wybielania.

6. Czy efekt wybielania utrzymuje się latami?

Niestety wybielanie zębów nie utrzymuje się przez całe życie. W zależności od naturalnego koloru zęba pacjenta oraz od jego codziennej higieny, efekty wybielenia mogą się utrzymać przez półtora roku do dwóch lat. Jeśli chcemy mieć z powrotem białe zęby, wybielanie można powtarzać – niekoniecznie tą samą metodą. Dodatkowym elementem wzmacniającym efekty wybielania, są zabiegi higienizacyjne. W naszej klinice opracowaliśmy dedykowany program Dentim Clear, na który oprócz wybielania laserowego Beyond, składają się: profesjonalne czyszczenie, piaskowanie i polerowanie zębów. Zabiegi te wykonywane są przed wybielaniem, dzięki czemu wzmagają efekt wybielania nawet o kilka odcieni w skali Vitra.

7. Jak dbać o zęby po zabiegu wybielania?

Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie tzw. białej diety przez kilka do kilkunastu dni po wybielaniu. Ze względu na często występującą nadwrażliwość zębów po zabiegu wybielania, należy również unikać w tych dniach spożywania cytrusów czy napojów gazowanych. W dłuższym okresie, rekomendujemy ograniczenie spożywania kolorowych, barwiących napojów i pokarmów (np.kawa, herbata, czerwone wino, buraki, jagody, czarna porzeczka). Dla utrzymania efektów wybielenia można zacząć stosować pasty wybielające.