Katowice: 32 720 12 47 Bydgoszcz: 52 522 28 88

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR
Nasze usługi

Protezy

proteza zębów, proteza na implantach

Czym są protezy zębów?

 • Protezy zębowe zastępują brakujące zęby pacjenta. Mogą być wyjmowane i ponownie umieszczane w jamie ustnej. Protezy mogą poprawić zdrowie i wygląd pacjenta, przywracając naturalne funkcje jedzenia oraz mówienia. Protezy tradycyjne (częsciowe lub całkowite) mają kilka wad, które zmuszają pacjentów do poszukiwania alternatyw. Najczęściej wymienianymi problemami z jakimi spotykają się pacjenci to: „luźna” proteza, która ma tendencje do przesuwania się lub wypadania oraz brak komfortu, wynikający z odkształcania się dziąseł wraz upływem czasu. Często problemy te przeradzają się w utratę pewności siebie oraz wstydu pacjenta przed spotkaniem lub posiłkiem z rodziną i znajomymi.
 • Alternatywą rozwiązującą wszystkie wady tradycyjnej protezy są specjalne protezy „oparte” na implantach. Pacjentom nieposiadającym swoich naturalnych zębów, po wszczepieniu implantów tworzy się indywidualną, wygodną i naturalnie wyglądającą protezę przymocowaną tak aby eliminować przesuwanie i wypadanie. U pacjentów, którzy nadal posiadają naturalne zęby, można zastosować inne formy leczenia obejmujące – implanty, mosty lub kombinację obu.

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pani Marii. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pani Maria przyszła do nas zmęczona dotychczasowymi kłopotami, jakie miała z tradycyjną protezą akrylową. Używała jej od kilku lat, proces zaniku kości postępował, proteza była coraz mniej dopasowana, wypadała podczas mówienia, uwierała i raniła dziąsła.
 • Wszczepiliśmy pani Marii cztery implanty w dolnej i cztery w górnej szczęce. Na nich osadziliśmy nowoczesne protezy na implantach, stabilizowane dodatkowo specjalnie wykonaną belką. Zabieg implantacji trwał raptem 1 godzinę, a po okresie pełnego wygojenia dziąseł (ok 2 miesięcy) pani Maria otrzymała swoje nowe zęby.
przed
po

Poznaj ekspertów od protez zębowych

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka, implantologia
Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie odbyła staż wraz z praktykami w Barcelonie, gdzie poza pracą w najnowocześniejszej placówce będącej pionierem w stomatologii minimalnie inwazyjnej w Hiszpanii, ukończyła studia podyplomowe oraz liczne szkolenia z dziedziny stomatologii estetycznej oraz implantologii.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka
Ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Następnie przez wiele lat odbywał szkolenia na całym świecie, rozwijając się w dziedzinie estetycznych rekonstrukcji zębów, począwszy od perfekcyjnych wypełnień estetycznych, po wykonywanie skomplikowanych odbudów protetycznych na zębach własnych, jak i implantach.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka
Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, następnie odbywał staże podyplomowe w prestiżowych polskich klinikach stomatologicznych. Przez ponad 6 lat prowadził prywatną praktykę stomatologiczną, obsługując pacjentów krajowych i zagranicznych. Przez lata pracował w prężnie rozwijających się klinikach angielskich, co pozwoliło mu na zdobycie cennych umiejętności. 

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka, stomatologia estetyczna
Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, następnie odbyła staż podyplomowy w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu na Najlepszego Studenta Stomatologii, na studiach była również członkinią Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W naszym gabinecie zajmuje się głównie protetyką i stomatologią estetyczną.

czytaj więcej >>

Slider
Lek. stom.
Zajmuje się: protetyka, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna
Absolwentka Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, gdzie zdobyła wiedzę z zakresu chirurgii stomatologicznej. Była praktykantka w klinice Mater Dei Hospital na Malcie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

czytaj więcej >>

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Pan Zbigniew z Lublińca

Pan Zbigniew ma niezwykłą pasję, wraz ze swoją Żoną przemierza drogi całego świata kamperem. Pacjent nie mógł cieszyć się ze swojej pasji, ponieważ przez lata borykał się z problemami z zębami i z dentofobią. Pan Zbigniew przełamał się, przyszedł do nas na konsultację i zdecydował się na podjęcie leczenia implantologicznego, które zmieni jego życie.

Jacek Klimkiewicz z Katowic

Pan Jacek przez wiele lat borykał się z dentofobią. Strach przed dentystą powodował, że unikał on gabinetu stomatologicznego. Po wielu latach trwania w takim stanie, zęby Pana Jacka nie nadawały się do uratowania. Nasz zespół ekspertów zaproponował pacjentowi leczenie metodą All-on-4, która pozwala na odzyskanie zdrowego uśmiechu w 1 dzień. Ważnym etapem leczenia Pana Jacka, było również przełamanie strachu przed dentystą. Po leczeniu implantologicznym, życie Pana Jacka zmieniło się na lepsze i pokonał dentofobię.

Jolanta Skrzypczyk z Katowic

Pani Jolanta opowiada dlaczego zdecydowała się na leczenie, co ją urzekło w naszej klinice, dzieli się swoimi wrażeniami i emocjami jakie towarzyszyły jej w tym wyjątkowym dniu. Pacjentka zdecydowała się na leczenie implantologiczne metodą Zęby w 1 dzień w naszej klinice. Dzięki wszczepieniu czterech implantów i osadzeniu na nich zębów, może cieszyć się komfortem posiadania stałych zębów i przyjemnością z jedzenia ulubionych potraw. Pani Jolanta zwraca uwagę, że mimo dentofobii z jaką się borykała, cały zabieg był całkowicie bezbolesny, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Ewa Kotkowska z Sosnowca

Pani Ewa poddała się leczeniu implantologicznemu metodą All-on-4 w Dentim Clinic. Pacjentka borykała się z paradontozą. Miała duże problemy z jedzeniem i normalnym funkcjonowaniem. Dzięki wszczepieniu czterech implantów i osadzeniu na nich zębów, odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Pan Grzegorz z Kluczy

Pan Grzegorz trafił do nas z problemami zębowymi. Były one wynikiem jego doświadczeń w przeszłości. Nasz zespół ekspertów podjął decyzję o zastosowaniu u pacjenta nowoczesnej metody leczenia implantologicznego All-on-4. Pacjent zdecydował się na zabieg pod wpływem narkozy i już tego samego dnia mógł cieszyć się swoim nowym, zdrowym uśmiechem.

Pan Zbigniew z Lublińca

Druga część historii Pana Zbigniewa, który przez wiele lat borykał się z dentofobią. Strach przed dentystą spowodował, że pacjent miał duże problemy z zębami. To znacząco utrudniało mu codzienne funkcjonowanie. W końcu zdecydował się przełamać strach i podjąć leczenie stomatologiczne. Zobacz drugą część historii Pana Zbigniewa i zobacz, jak jego życie zmieniło się po podjęciu leczenia w naszej klinice.

Pani Dagmara z Katowic

Pani Dagmara przez lata borykała się z problemami z zębami. Pacjentka od kilku lat zastanawiała się nad podjęciem leczenia implantologicznego i trafiła do naszej kliniki. Zęby Pani Dagmary nie nadawały się do uratowania, dlatego zespół ekspertów postanowił zastosować u niej leczenie implantologiczne metodą All-on-4. Po leczeniu życie Pani Dagmary zmieniło się na lepsze.

Jolanthe Piprek z Niemiec

Pani Jolanthe kilka razy podejmowała próbę leczenia implantologicznego w swoim kraju. Dopiero leczenie implantami zębów w Dentim Clinic spełniło jej oczekiwania i zmieniło jej życie na lepsze. Pani Jolanthe zdecydowała się na kompleksowe leczenie implantami zębów i jak sama mówi, wszystko odbyło się w komfortowej i bezstresowej atmosferze. Dzisiaj Pani Jolanthe może cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Jolanta Motylska z Dąbrowy Górnicznej

Pani Jolanta trafiła do nas po wieloletnich problemach z uzębieniem. Z biegiem czasu traciła zęby i możliwość normalnego funkcjonowania. Pacjentka poddała się leczeniu implantologicznemu metodą Zęby w 1 dzień. Po usunięciu zniszczonych zębów, zostały wszczepione implanty i tego samego dnia osadzone nowe zęby. Pani Jolanta w trakcie jednego dnia odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania, a jej życie zmieniło się na lepsze.

Małgorzata Dajka z Siemianowic Śl.

Mówi o sobie, że była “beznadziejnym przypadkiem”, której życie zmieniło się diametralnie po leczeniu w Dentim Clinic. Ponownie może swobodnie mówić i jeść, co było niemożliwe jeszcze przed leczeniem. Zwraca też uwagę na fakt, że ze względu na swój “beznadziejny przypadek”, w kilku miejscach odmówiono jej pomocy i dopiero lekarze z Dentim Clinic podjęli się wyzwania. Pani Małgorzata zdecydowała się na rekonstrukcję uśmiechu z wykorzystaniem koron, mostów i specjalnych protez mocowanych na implantach.

Dlaczego warto wybrać protezy zębowe w Dentim Clinic?

 • 1. Wykwalifikowany personel medyczny
  Protetyka i implantologia to podstawy działalności Dentim Clinic. Od 2008 roku pomagamy pacjentom w odzyskaniu wiary w siebie oraz uśmiechu o którym marzą. Na zabiegi z nowoczesnymi protezami opartymi na implantach pacjenci przyjeżdżają nie tylko ze Śląska ale również z zagranicy.
 • 2. Dożywotnia gwarancja
  Eksperci Dentim Clinic prowadzą leczenie implantologiczne stosując najnowocześniejsze światowe rozwiązania. Na usługę wszczepienia przez nas implantów udzielamy nawet dożywotniej gwarancji!
 • 3. Komfort i bezbolesność zabiegów
  Pacjenci Dentim Clinic mogą wybrać najlepszy dla siebie rodzaj znieczulenia. Wśród dostępnych są najskuteczniejsze w dzisiejszej stomatologii takie jak: znieczulenie komputerowe, zabieg z użyciem gazu rozweselającego, a także zabieg w narkozie (dla pacjentów ze szczególnym lękiem przed dentystą).
 • 4. Kompleksowe usługi
  Ponieważ w jednej lokalizacji stworzyliśmy klinikę, laboratorium protetyczne oraz centrum frezowania, osiągamy najlepsze rezultaty estetyczne oraz skracamy czas oczekiwania na specjalną protezę mocowaną na implantch.
 • 5. Pełna diagnostyka radiologiczna
  W Dentim Clinic posiadamy jedną z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny oraz cefalostatyczny. Leczenie zawsze planowane jest wirtualnie na ekranie komputera, co pozwala na znaczne zredukowanie czasu oraz inwazyjności realnego zabiegu.
 • 6. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu
  Jesteśmy świadomi, że dla Państwa najważniejszy jest zdrowy uśmiech oraz komfort psychiczny. Dlatego planowanie każdej pracy podporządkowujemy finalnej estetyce nowego uśmiechu, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.
 • 7. Możliwość wyboru 2 sposobów odtworzenia braków zębowych:
  • Proteza tradycyjna – dla pacjentów z ograniczonym budżetem, oferujący doskonały stosunek jakości do ceny, w wersji częściowej lub całkowitej.
  • Proteza „stabilizowana” na implantach – dla pacjentów o najwyższych oczekiwaniach, bez ograniczeń finansowych, doceniających trwałe rozwiązania oraz poczucie pewności w każdej sytuacji.
 • 8. Zrównoważona polityka cenowa
  Wspólnie z pacjentem ustalany harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty. Jest to gwarancja, że żaden z naszych pacjentów nie zostanie zaskoczony ceną przeprowadzonego zabiegu. Jako dodatkowe udogodnienie dla naszych Pacjentów, wprowadziliśmy możliwość kredytowania leczenia.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jak często należy zmieniać protezy na nowe?

W trakcie użytkowania protez należy zgłaszać się na wizyty kontrolne co pół roku, lekarz stomatolog ocenia wtedy stan protezy i jej dopasowanie w jamie ustnej, zwykle po 5-7 latach wskutek zaniku podłoża protetycznego w jamie ustnej proteza przestaje idealnie pasować, pogarsza się jej utrzymanie, przestaje być stabilna i zaczyna spadać – jest to wskazanie do wymiany protezy.

2. Jak długi jest czas oczekiwania na wykonanie protezy?

Czas oczekiwania na wykonanie protezy to zwykle 5 do 10 dni. W kłopotliwych życiowo sytuacjach (złamanie zęba, zniszczenie starej protezy) możliwe jest wykonanie protezy w ciągu 1 dnia.

3. Od czego zależy wybór uzupełnienia protetycznego?

Wybór uzupełnienia protetycznego odpowiedniego dla danego Pacjenta zależy od wielu czynników: ilości brakujących zębów, ilości i jakości zębów pozostałych, lokalizacji braku zębowego, stanu podłoża kostnego, dziąseł i błony śluzowej, postaci zgryzu, możliwości finansowych pacjenta. Podczas konsultacji specjalistycznej stomatolog dokładnie określi najlepsze dla Pacjenta rozwiązanie protetyczne i razem z nim ułoży indywidualny plan leczenia.

4. Czy trzeba zdejmować protezę oparta na implantach na noc?

Klasyczne protezy powinny być zdejmowane na noc, ponieważ podczas snu mogą poluzować się i blokować gardło lub drogi oddechowe. Proteza oparta na implantach jest przymocowana i może pozostać na miejscu również w nocy, nie stwarzając żadnego niebezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać o prawidłowej higienie i odpowiednio często wyjmować protezę w celu wyczyszczenia.

5. Jak odpowiednio czyścić i dbać o protezy stałe i ruchome?

Aby maksymalnie wydłużyć „żywotność” protez stałych konieczne jest wdrożenie specjalnych zabiegów higienicznych z użyciem dodatkowych (prócz szczoteczki do zębów) przyborów higienicznych. Szczególnej uwagi wymaga okolica przydziąsłowa koron i mostów ze względu na tendencję do gromadzenia się płytki nazębnej i trudności w jej oczyszczaniu. Polecane przybory to: sztywne nici dentystyczne, irygator – urządzenie działające na zasadzie bicza wodnego; strumień płynu masuje dziąsło, oczyszcza trudno dostępne przestrzenie.

W przypadku stosowania protez ruchomych oprócz konwencjonalnej pielęgnacji pozostałych zębów, szczególną uwagę należy poświęcić samej protezie. Protezę ruchomą należy czyścić po każdym posiłku (min. 2 razy dziennie). Po wyjęciu z ust oczyszczamy ją dokładnie miękką szczoteczką z dodatkiem pasty do zębów, mydła w płynie lub specjalnych środków czyszczących. Optymalne jest stosowanie dwustronnych szczoteczek do protez, które dzięki odpowiednio ukształtowanemu włosiu, pozwalają na oczyszczenie wszystkich nawet trudno dostępnych miejsc w protezie. Po zakończonym leczeniu każdy Pacjent przechodzi specjalny instruktaż higieny jamy ustnej, dopasowany do przeprowadzonego leczenia, prowadzony przez specjalistów Działu Higieny Dentim Clinic.

6. Jakie są wymogi żywieniowe u pacjentów leczonych protetycznie?

Dieta pacjentów posiadających uzupełnienia stałe właściwie nie ulega zmianie. Nieco inaczej wygląda to w przypadku stosowania protez ruchomych. Pacjenci rozpoczynający korzystanie z protez ruchomych (zwłaszcza całkowitych) powinni w początkowym okresie spożywać pokarmy płynne i półpłynne oraz stopniowo przyzwyczajać się do potraw o twardszej konsystencji. Należy jeść mniejsze kęsy, rozkładać pokarm podczas żucia obustronnie (żucie obustronne), odgryzać kęsy bokiem protezy, nie przodem, unikać pokarmów bardzo twardych i ciągnących.

7. Czy trudno przyzwyczaić się do protezy?

Protezy powinny ułatwiać jedzenie, mówienie i uśmiechanie się, jednak nawet najlepsze protezy nie odtworzą wrażenia naturalnych zębów.

Po osadzeniu nowej protezy, normalnym zjawiskiem jest utrzymujące się przez kilka dni podrażnienie. W ciągu pierwszych dni i tygodni, język i mięśnie policzków będą dostosowywać się do nowych protez. Na początku niektóre słowa mogą być trudne do wymówienia (w tym przypadku pomocne może być czytanie na głos i wymawianie trudnych słów). Pewien czas zajmie również przyzwyczajenie się do jedzenia używając nowych protez – najlepiej zacząć od miękkiego pokarmu.

Powolne żucie przy użyciu obu stron jednocześnie, pomoże utrzymać protezę na miejscu. Im pacjent jest starszy, tym dłużej może trwać przyzwyczajanie się do nowych protez, zwłaszcza jeżeli nigdy wcześniej nie korzystał ze sztucznego uzębienia.