Koniec z lękiem u dentysty?

Ponad połowa Polaków panicznie boi się dentysty. Źródłem strachu są złe doświadczenia z przeszłości i widmo bólu. Teraz można nad tym zapanować. W Dentim Clinic Pacjenci podczas zabiegu mogą wcisnąć specjalny guzik tzw. panic button wstrzymując pracę wiertła.
 
dental button w dentim clinic katowice
Teraz już nie musisz bać się stomatologa
W każdej chwili możesz zatrzymać wiertło podczas pracy

Wyłączysz wiertło guzikiem

Jeśli podczas borowania wystraszysz się pracy wiertła będziesz mógł je sam wyłączyć. W Dentim Clinic wykorzystywany jest Dental Button – urządzenie, które umożliwia pacjentowi samodzielne zatrzymanie pracy wiertła np. w momencie silnego stresu lub bólu. Jedyne, co trzeba zrobić w tej sytuacji to nacisnąć guzik, który przez cały zabieg trzymamy w ręce.
Wielu pacjentów w fotelu przeżywa niewyobrażalny stres, który można porównać z lękiem wysokości lub lękiem przed pająkami. Towarzyszą mu szybkie bicie serca, skurcze mięśni, problemy z oddychaniem, a nawet halucynacje. Z panic buttonem w ręce pacjent jest w stanie samodzielnie kontrolować zabieg i jeśli poczuje, że stres jest zbyt silny, przerwać go.
Z takiego rozwiązania korzystają już m.in. gabinety w Nowym Jorku, Detroit i Los Angeles. Nasz – katowicki – Dental Button jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce. Nagłe naciśnięcie guzika przez pacjenta w trakcie zabiegu zatrzymuje pracę m.in. wiertła lub skalera ultradźwiękowego, który usuwa kamień nazębny.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację. Po wysłaniu formularza, nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu dobrania odpowiedniego terminu wizyty.

Umów się na konsultacje!

[honeypot antyrob-172]

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.
 
dental button u dentysty
Dental Button jest częścią programu Dentim Clinic
Leczenie zębów bez bólu

Psychologia prostego guzika

Takie rozwiązanie daje pacjentom kontrolę nad zabiegiem, ale także nad samym lekarzem, postrzeganym często jako źródło bólu. Zdaniem twórców urządzenia fakt ten sprawia, że lęk pacjentów zostaje zredukowany nawet o 50-80 proc.
Guzik spełnia rolę czysto psychologiczną i wbrew pozorom pacjenci rzadko go naciskają, nawet ci cierpiący na dentofobię, czyli skrajny lęk przed dentystą. Daje on jednak poczucie kontroli i władzy nad tym, co robi dentysta z naszymi zębami. Pacjent wie, że może sam, w każdej chwili i bez tłumaczenia się przerwać zabieg, a tym samym oszczędzić sobie dalszego stresu i bólu.