Dlaczego nie musisz się bać zabiegu?
W Dentim Clinic od zawsze stawialiśmy na komfort pacjenta w trakcie wykonywania zabiegów. Od początku istnienia kliniki wprowadziliśmy kilka zasad – między innymi zakaz używania tradycyjnych strzykawek i igieł, na miejsce których wprowadziliśmy nowoczesne, komputerowe znieczulenie oraz znieczulenie pod okiem anestezjologa (narkoza i gaz rozweselający). Dzięki temu gwarantujemy, że podczas całej procedury zabiegowej nie poczujesz żadnego dyskomfortu. Wystarczy, że podczas pierwszego spotkania opowiesz nam o swoich lękach i obawach, a my dobierzemy odpowiedni dla Ciebie sposób komfortowego leczenia.
Dental Button
Jako pierwszy gabinet w Polsce wprowadziliśmy do użytku dla naszych pacjentów specjalny przycisk, który umożliwia zatrzymanie pracy wiertła. Kiedy w trakcie leczenia pacjent doznaje silnego stresu lub bólu, wystarczy, że naciśnie guzik, który trzyma w ręce. W ten sposób wiertło zostaje zatrzymane, a pacjent może zasygnalizować lekarzowi swoje obawy.
Takie rozwiązanie daje naszym pacjentom poczucie kontroli nad zabiegiem i samym lekarzem. Zdaniem twórców urządzenia fakt ten sprawia, że lęk pacjentów zostaje zredukowany nawet o 80%.
Jeżeli borykasz się z dentofobią, podczas wizyty w naszej klinice skorzystaj z tego rozwiązania. Da Ci ono poczucie komfortu i pełnej kontroli nad tym co dzieje się podczas zabiegu. Więcej na temat Dental Button przeczytasz tutaj.
Komputerowe znieczulenie
W Dentim Clinic standardowe metody znieczuleń zmieniliśmy na komputerowe znieczulenia , nie używamy igieł. Technologia ta służy do bezpiecznego i bezbolesnego podawania płynu znieczulającego podczas zabiegu. Dodatkową korzyścią dla pacjenta, który skorzysta z tego znieczulenia jest to, że po wyjściu z gabinetu może on normalnie mówić, uśmiechać się i jeść. Co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych metod znieczulających.
Zabieg z wykorzystaniem odbywa się bez zastrzyków, bez bólu i stresu. Przeprowadzany jest pod kontrolą komputera, a lekarz podaje znieczulenie przy pomocy specjalnych nakładek. Dzięki rotacyjnej technice znieczulenie wprowadzane jest bardzo powoli i delikatnie w tkankę pacjenta. Przed i podczas wprowadzania, automatycznie podawany jest płyn znieczulający, który na czubku nakładki tworzy płaszcz anemizacyjny. Powoduje on, że pacjent nie odczuwa wkłucia i podawania znieczulenia, co znacznie zwiększa komfort leczenia.
Gaz rozweselający
Pacjenci, którzy chcą zminimalizować stres związany z wizytą u stomatologa mogą skorzystać z leczenia z wykorzystaniem gazu rozweselającego. Pacjent przed zabiegiem przez maseczkę wdycha podtlenek azotu, który jest całkowicie bezpieczny i wprowadza go w stan rozluźnienia. Gaz rozweselający może być również stosowany u dzieci. Z pacjentem podczas zabiegu z wykorzystaniem gazu rozweselającego jest stały kontakt. Podtlenek azotu nie powoduje znieczulenia ogólnego, a relaksuje pacjenta minimalizując u niego stres związany z wizytą.
Jeżeli borykasz się z dentofobią? Zobacz wpis na naszym blogu tutaj. Dowiesz się z niego jak poradzić sobie ze strachem przed dentystą.
Leczenie zębów w narkozie
Pacjenci u których stres przed wizytą w gabinecie jest zbyt duży, mogą skorzystać z leczenia zębów w narkozie. Pacjent przed zabiegiem jest usypiany przez lekarza anestezjologa, który czuwa nad nim przez cały czas trwania zabiegu. Sedacja dożylna jest całkowicie bezpieczna. Dzięki narkozie pacjent może przejść zabieg stomatologiczny w całkowitej nieświadomości. Dodatkowo dla pacjenta czas trwania takiego zabiegu to tylko chwila. Leczenie zębów w narkozie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mają złe doświadczenia wynikające z wcześniejszego leczenia stomatologicznego. Pozwala ono na wyleczenie zębów pacjenta, zupełnie eliminując stres z nim związany. Dowiesz się więcej na temat leczenia zębów w narkozie tutaj.
Historia Pana Zbigniewa
Jak wygląda proces leczenia implantologicznego?
Zanim rozpoczniemy leczenie implantologiczne, bardzo ważne jest jego dokładne zaplanowanie. Stworzenie planu leczenia wymaga starannej analizy stanu jamy ustnej, wykonywanej na podstawie badania klinicznego i oceny tomografii komputerowej (trójwymiarowy rentgen wszystkich zębów i kości wokół nich).
Niestandardowe sposoby odwracania uwagi podczas leczenia
Dodatkowo naszym pacjentom oferujemy szereg rozwiązań, które mają pomóc im poradzić sobie ze złymi skojarzeniami podczas leczenia. Każdy pacjent, który odczuwa dyskomfort podczas borowania, może posłuchać ulubionej muzyki na słuchawkach. W ten sposób podczas leczenia stomatologicznego pacjent koncentruje się na niej, a lekarz przeprowadza leczenie. Innym sposobem odwracającym uwagę pacjenta od leczenia jest oglądanie ulubionego filmu na TV, który zamocowany jest w gabinecie. W trakcie gdy lekarz przeprowadza leczenie stomatologiczne, pacjent może cieszyć się ulubionym filmem, mali pacjenci mogą oglądać ulubione bajki.