W Dentim Clinic dbamy o komfort naszych pacjentów. Wiemy jak ważne jest przewidywanie efektów leczenia stomatologicznego. Dlatego nasza klinika wyposażona jest w nowoczesne programy komputerowe, które pozwalają na dokładne zaplanowanie leczenia i pokazanie efektów pacjentowi, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.Digital Smile Design

Marzysz o pięknym, estetycznym i białym uśmiechu? Czy nie łatwiej byłoby podjąć decyzję o leczeniu estetycznym, jeżeli moglibyśmy zobaczyć na ekranie komputera jego efekt? Taką możliwość daje nam Digital Smile Design.

Jak projektujemy piękne uśmiechy?

Przyczyn niezadowolenia pacjentów ze swojego uśmiechu jest wiele, począwszy od krzywych zębów, braków zębowych, a skończywszy na ich kolorze lub diastemach (przerwy między zębami). Po otrzymaniu kosztorysu chcielibyśmy mieć pewność, że wydając pieniądze, unikniemy rozczarowań lub błędów, które spowodują, że nie będziemy zadowoleni z efektu leczenia. Na te problemy odpowiada Digital Smile Design.

Program DSD został stworzony przez stomatologa, który wywodzi się z kraju, w którym uśmiech jest wyznacznikiem piękna. Brazylijski dentysta Christian Coachman zauważył, że nawet najlepsi eksperci mogą mieć problem z precyzyjnym dobraniem metod leczenia powodujących efekty estetyczne, z których pacjent będzie zadowolony. Zwyczajnie pacjenci czasami spodziewają się innego efektu końcowego. Aby rozwiązać ten problem, powstał kompletny program dla klinik stomatologicznych, który łączy uznane procedury stosowane w stomatologii estetycznej, Digital Smile Design. Program, który wykorzystujemy w naszej klinice, umożliwia przygotowanie wizualnego planu leczenia i pokazanie pacjentowi efektu na ekranie komputera, jeszcze przed jego rozpoczęciem. Dodatkowo pacjent bierze udział w projektowaniu swojego nowego, pięknego uśmiechu, dzięki czemu otrzymuje efekt, o jakim marzy.

Hollywood Smile po kolei

Podczas konsultacji stomatologicznej z wykorzystaniem DSD (Digital Smile Design) wykonywana jest seria zdjęć i filmów twarzy, zębów i uśmiechu pacjenta. Następnie lekarz przeprowadza wywiad, podczas którego rozpoznaje potrzeby i oczekiwania pacjenta. Kolejnym krokiem jest analiza zależności między oczekiwaniami pacjenta a stanem jego uzębienia. Dentysta posługując się specjalnym programem komputerowym DSD projektuje nowy, estetyczny uśmiech pacjenta. Na tym etapie pacjent ma możliwość wniesienia swoich uwag i korekt dotyczących efektu końcowego. Po zweryfikowaniu przez lekarza i pacjenta efektu powstaje wizualny plan leczenia.


Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCw4squ_gylSzyebZ81p7-6Q

Co dalej?

Po zaakceptowaniu wizualnego planu leczenia następuje proces jego odtworzenia w ustach pacjenta. W zależności od wybranych rodzajów uzupełnień, licówek i innych rozwiązań następuje proces leczenia stomatologicznego. Jego efektem ma być wymarzony, piękny uśmiech.

Simplant

Simplant to program komputerowy służący do planowania leczenia implantologicznego. Program ten umożliwia lekarzowi precyzyjne zaplanowanie najlepszego miejsca do wszczepienia implantów zębowych. Gwarantuje to pacjentowi całkowicie bezpieczne i bezbolesne wykonanie zabiegu z zachowaniem minimalnej ingerencji w organizm.

Stomatolog na podstawie wcześniej wykonanej tomografii komputerowej oraz zeskanowanej obecnej protezy pacjenta lub wirtualnych zębów określa najlepsze miejsce do wszczepienia implantów.

Na podstawie zaplanowanego w programie Simplant, miejsca wszczepienia implantów, przygotowany jest szablon chirurgiczny. Pozwala on na zminimalizowanie ingerencji dentysty w dziąsło i kość pacjenta tym samym zapewniając całkowite bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Lekarz na podstawie wcześniejszych badań, przy wykorzystaniu szablonu chirurgicznego, wie dokładnie w którym miejscu podczas zabiegu należy wszczepić implanty, aby nowe zęby pacjenta służyły mu na lata.

Zabieg wszczepienia implantów jest całkowicie bezbolesny. Wykonywany jest przy wykorzystaniu znieczulenia komputerowego, które gwarantuje bezbolesność wszczepienia implantów. Dodatkowo wszystkim pacjentom, którzy borykają się z dentofobią (strach przed dentystą) oferujemy możliwość wykonania tego zabiegu w narkozie lub dodatkowo przy wykorzystaniu gazu rozweselającego. Wszystkie nowoczesne formy znieczuleń dostępne w naszej klinice są całkowicie bezpieczne i komfortowe.

W Dentim Clinic dbamy o to aby przebieg leczenia stomatologicznego i wykonywane zabiegi były przeprowadzane w maksymalnie komfortowych warunkach. Pozwalają nam na to nowoczesne sposoby znieczulenia pacjentów oraz wysokiej klasy sprzęt. Zastanawiasz się czy zabieg wszczepienia implantów boli? Zobacz co mówią pacjenci o leczeniu w naszej klinice.

Zaletami wykorzystania programu Simplant jest precyzyjne przygotowanie lekarza implantologa oraz pacjenta do zabiegu. Wcześniejsze dokładne zaplanowanie zabiegu przy pomocy programu komputerowego pozwala na skrócenie czasu jego trwania i przeprowadzenie procesu wszczepienia implantów w maksymalnie komfortowych warunkach.

Bezbolesne i precyzyjne leczenie przy wykorzystaniu szablonów chirurgicznych

Po wykonaniu tomografii komputerowej, lekarz implantolog przy pomocy programu Simplant planuje zabieg implantologiczny precyzyjnie określając miejsce wszczepienia implantów. Na podstawie zaplanowanego zabiegu wykonywany jest indywidualny szablon chirurgiczny, który zostanie wykorzystany przez lekarza podczas trwania zabiegu. W efekcie zabieg u pacjenta wykonywany jest szybciej, a jego efekt jest z góry określony przez lekarza.

Nobel Clinician

Nobel Clinician to program komputerowy służący do diagnostyki i planowania leczenia implantologicznego. Pozwala on na ocenę przez lekarza stanu jamy ustnej pacjenta na podstawie wcześniej wykonanej tomografii komputerowej i zdjęć. Lekarz implantolog na modelu komputerowym przygotowuje się do zabiegu implantacji dobierając najlepsze miejsce do wszczepienia implantów i metodę leczenia.

Program umożliwia wykonanie indywidualnego szablonu chirurgicznego. Szablon jest wykorzystywany podczas zabiegu i ogranicza miejsce zabiegowe w jamie ustnej pacjenta. Dzięki temu możesz być pewien, że wcześniej zaplanowane przez dentystę leczenie implantami zębów będzie bezpieczne i odbędzie się bez niespodzianek.

Szablon chirurgiczny to wzornik z wcześniej przygotowanymi otworami, które idealnie określają miejsce umieszczenia implantów przez stomatologa

Leczenie przy wykorzystaniu programu Nobel Clinician

Pierwszym krokiem na drodze każdego pacjenta, który chce się podjąć leczenia implantologicznego jest diagnostyka. Pacjentowi wykonuje się zdjęcie tomograficzne i serię zdjęć twarzy oraz jamy ustnej. Zdjęcia są analizowane w programie Nobel Clinician. Dzięki temu powstaje model, który ocenia lekarz stomatolog i dobiera najlepszą metodę leczenia uwzględniając przy tym stan kości pacjenta i możliwości implantacji w jego przypadku. Przy wykorzystaniu tego oprogramowania dentysta może precyzyjnie określić w którym miejscu ma zostać wszczepiony implant u pacjenta aby posłużył mu na lata.

Po wykonaniu dokładnych badań pacjenta, przy współpracy z laboratorium protetycznym przygotowywany jest dokładny plan leczenia. Dzięki temu programowi lekarz przygotowuje się do zabiegu implantacji, a w laboratorium jest przygotowywany indywidualny szablon chirurgiczny dla pacjenta.

Dzięki wcześniej wykonanej diagnostyce i precyzyjnemu zaplanowaniu leczenia implantologicznego, zabieg przeprowadzany jest szybko, bez niespodzianek i z zachowaniem bezpieczeństwa oraz komfortu leczenia pacjenta.