Czym jest EagleGrid?

EagleGrid to jedyna szansa na powrót do dawnego stylu życia dla osób z całkowitym zanikiem kości w szczęce lub żuchwie, u których niemożliwe jest wykonanie odbudowy tkanki kostnej i wszczepienie implantów. EagleGrid to trwale zamocowana w jamie ustnej odbudowa protetyczna, która przywraca Pacjentom komfort, porównywalny z posiadaniem naturalnych zębów.

Dentim - Eagle Grid

Jak zbudowane jest EagleGrid?

EagleGrid to nowe rozwiązanie implantologiczne składające się z tytanowej siatki, której konstrukcja jest indywidualnie zaprojektowana i przygotowana dla każdego Pacjenta. Metalowa rama zostaje wszczepiona w szczękę lub żuchwę i przymocowana za pomocą śrub. Do siatki zamocowane zostają łączniki, które pełnią podobną funkcję, jak implanty – będą stanowiły podstawę do zamocowania pracy protetycznej.

Konstrukcja EagleGrid jest w całości wykonana z tytanu. Jest to materiał niezwykle ceniony w implantologii ze względu na wysoką biokompatybilność, doskonałą integrację z kością i brak wywoływania reakcji alergicznych. Siatka jest spersonalizowana i uformowana tak, by dokładnie dopasować się do kości Pacjenta. Aby osiągnąć maksymalną precyzję na każdym etapie leczenia konstrukcję EagleGrid projektuje się w programie komputerowym w 3D. Projekt ten stanowi podstawę do wyprodukowania tytanowej pracy w specjalnej frezarce pod okiem wykwalifikowanych techników stomatologicznych.

Dentim Clinic - leczenie Eagle Grid

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację. Po wysłaniu formularza, nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu dobrania odpowiedniego terminu wizyty.

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Dla kogo odpowiednie jest leczenie EagleGrid?

Za pomocą systemu EagleGrid można przeprowadzić leczenie u Pacjentów, u których znacznie postąpił zanik tkanki kostnej. Jest to proces, który powstaje na skutek utraty zębów. Może do niego doprowadzić zarówno nieleczone bezzębie, jak i wieloletnie noszenie protezy ruchomej, przenoszącej siły żucia na błonę śluzową. W takiej sytuacji kość traci swoje naturalne obciążenie i zaczyna stopniowo jej ubywać. Do pewnego momentu zjawisko to można powstrzymać, przeprowadzając chirurgiczny zabieg odbudowy tkanek. Jeśli jednak zmiany postąpią za daleko, niemożliwe będzie wszczepienie implantów dentystycznych, które muszą być otoczone szczelnie przez tkankę kostną. Do niedawna osoby, które dotknął problem znacznego zaniku kości, były skazane na stosowanie protezy ruchomej, która nie zapewnia pełnego komfortu użytkowania i często nie satysfakcjonuje Pacjentów.

Aby zapewnić możliwość użytkowania estetycznej i funkcjonalnej protezy stałej wszystkim Pacjentom, stomatolodzy, wykorzystując wszystkie dostępne najnowsze technologie, opracowali system EagleGrid. To innowacyjna metoda, która daje szansę na posiadanie stałej odbudowy uzębienia Pacjentom, u których występuje znaczny zanik kości. Siatka zostaje przymocowana za pomocą śrub tytanowych, które z czasem całkowicie zintegrują się z tkanką. EagleGrid jest idealnie dopasowany do kości, co umożliwia jego natychmiastowe obciążenie wcześniej przygotowaną pracą tymczasową, osadzoną na filarach protetycznych. EagleGrid pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty znacznie szybciej niż w przypadku złożonego leczenia, obejmującego odbudowę lub przeszczep kości i wszczepienie implantów.

Jak przebiega leczenie krok po kroku?

1. Leczenie EagleGrid jest realizowane w indywidualny sposób. Elementy są przygotowywane dla każdego Pacjenta na podstawie jego uwarunkowań anatomicznych. Dlatego bardzo ważny jest pierwszy etap, jakim jest precyzyjna diagnostyka i stworzenie planu leczenia. Podczas tej części zostaje pobrany wycisk uzębienia Pacjenta oraz wykonuje się zdjęcia, na podstawie których powstaje projekt leczenia w technologii CAD CAM.

2. Następnie sprzęt o bardzo wysokiej technologii wytwarza na podstawie komputerowego projektu trójwymiarową konstrukcję, idealnie dopasowaną do jamy ustnej Pacjenta. Jest to specjalna tytanowa siatka EagleGrid, która będzie stanowiła podstawę do zamocowania pracy protetycznej.

3. Zasadnicze leczenie EagleGrid, podobnie jak w przypadku implantów dentystycznych, składa się z części chirurgicznej i protetycznej. Pierwsza z nich obejmuje wszczepienie siatki w szczękę lub żuchwę za pomocą śrub mocujących. Zabieg wykonywany jest w narkozie albo przy użyciu znieczulenia komputerowego lub farmakologicznego. Następnie Pacjent otrzymuje tymczasową odbudowę protetyczną, która gwarantuje pełną funkcjonalność jamy ustnej w czasie gojenia się miejsca zabiegowego. Okres ten trwa zazwyczaj 3-4 miesiące.

4. Druga część leczenia Eagle Grid obejmuje trwałe umieszczenie odbudowy protetycznej na zamocowanych do siatki łącznikach. Od tej pory Pacjent może cieszyć się komfortem użytkowania stałej protezy, która funkcjonuje i wygląda jak jego naturalne zęby.

Jakie korzyści przynosi leczenie:

  • daje szansę na posiadanie stałej odbudowy zębów, nawet u osób z całkowitym zanikiem kości,
  • zapewnia komfort użytkowania porównywalny z posiadaniem naturalnego uzębienia,
  • nie wymaga przeprowadzenia zabiegu odbudowy kości,
  • kompleksowo rozwiązuje problem bezzębia,
  • eliminuje dyskomfort towarzyszący noszeniu protezy ruchomej.

Formularz kontaktowy

Wypełniając formularz, zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.