32 720 12 47

32 206 88 00 502 069 396

NAJLEPSZA KLINIKA W POLSCE WEDŁUG GCR

Co każdy powinien wiedzieć o implantach?

zanik kości, brak zęba, implanty zebówWszystkie zęby osadzone są mocno w kościach szczęk. Różnego rodzaju choroby lub wypadki mogą doprowadzić do utraty zęba. W sytuacji, gdy utracony ząb nie zostanie natychmiast uzupełniony, to otaczająca go kość zacznie się zapadać i zanikać. Sąsiednie zęby, nie mając oparcia, stopniowo będą zmieniać swoje położenie w kierunku brakującego zęba. Przesunięcie się jednego zęba może doprowadzić do przesunięcia się kilku dalszych, co w efekcie spowoduje znaczne przemieszczenia w jamie ustnej.

W zależności od wieku człowieka i lokalizacji brakującego zęba, stopień utraty kości oraz sposób przemieszczania się będzie różny. Z powodu zmiany pozycji zębów u Pacjenta może dojść do rozwoju choroby przyzębia, ponieważ trudniej jest umyć poprawnie zęby i dziąsła oraz dotrzeć do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. W przyszłości może to prowadzić do próchnicy, obniżenia się wyrostka zębodołowego i dalszej utraty zębów.

Jakie są konsekwencje braku zębów:

 • problemy z gryzieniem, przeżuwaniem pokarmu i związany z tym ból dziąseł
 • trudności w trawieniu i przyswajaniu niezbędnych substancji odżywczych
 • problemy z mówieniem
 • zaburzona estetyka twarzy
 • bóle głowy oraz kręgosłupa
 • brak pewności siebie, wstyd

Jakie są zalety implantów zębowych?

zanik kosci i wplyw na rysy twarzy, dentim clinic katowice

 • Lepsza estetyka – implanty zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby. Dzięki swojej konstrukcji są one na stałe połączone z kością.
 • Lepsza wymowa – seplenienie i niewyraźna mowa to częste problemy osób posiadających luźne protezy. Implanty pozwalają na swobodną rozmowę bez obawy o ruchomą protezę.
 • Łatwiejsze jedzenie – implanty funkcjonują tak, jak Twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków bez bólu.
 • Lepszy stan zdrowia jamy ustnej – wszczepianie implantów nie wymaga ingerencji w inne, sąsiadujące zęby, pozostawiając je nienaruszone. Pojedyncze implanty umożliwiają też łatwiejszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, co pozwala utrzymać lepszą higienę jamy ustnej.
 • Trwałość – dzięki materiałom, z jakich wykonane są implanty (tytan lub cyrkon), przy odpowiedniej higienie mogą służyć przez całe życie.
 • Wygoda – w przeciwieństwie do ruchomych protez wymagających klejów (które utrzymują je na swoim miejscu) implanty eliminują tego rodzaju kłopotliwe zabiegi.

Jak wygląda proces leczenia implantologicznego?

Zanim rozpoczniemy leczenie implantologiczne, bardzo ważne jest jego dokładne zaplanowanie. Stworzenie planu leczenia wymaga starannej analizy stanu jamy ustnej, wykonywanej na podstawie badania klinicznego i oceny tomografii komputerowej (trójwymiarowy rentgen wszystkich zębów i kości wokół nich).

Diagnostyka zebow, tomograf komputerowy zebow, zdjecia zebow 3D, Dentim Clinic Katowice
Cyfrowa diagnostyka na miejscu
Rentgen i tomograf komputerowy

Wyjątkową cechą leczenia implantologicznego w Dentim Clinic jest również przygotowanie indywidualnych komponentów (łączników implantologicznych, koron i mostów) we własnym centrum frezowania. Cały proces planowania takich prac, odbywa się wyłącznie metodą cyfrową CAD-CAM, co pozwala na niespotykaną dotąd precyzję wykonania prac protetycznych (z dokładnością do 1 mikrona).

planowanie leczenia implanty katowice, planowanie 3D, CAD-CAM implanty, dentim clinic

Właściwe leczenie implantologiczne zwykle podzielone jest na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną.

implant z koroną - ilustracja

 • Cześć chirurgiczna

Zabieg wszczepienia implantu w miejsce brakującego zęba trwa ok. 15 minut i odbywa się w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny, a pacjent może normalnie funkcjonować już następnego dnia. W czasie gojenia się miejsca pozabiegowego, nowa kość „obrasta” wokół osadzonego implantu, co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości szczęki. Proces gojenia trwa od 6 do 12 tygodni.

 • Część protetyczna

Po całkowitym zrośnięciu z kością, do implantu mocowany jest łącznik, którego zadaniem jest stabilne utrzymywanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej. Wykonanie odbudowy protetycznej polega na pobraniu wycisków wszystkich zębów po to, aby najlepiej odtworzyć warunki zgryzowe. Wyciski przekazywane są do laboratorium protetycznego, w którym na ich podstawie technicy wykonują prace protetyczne. Kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb, a dzięki temu, że implant jest stabilnie osadzony w kości, odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak nowy.

W jaki sposób implanty zębów mogą zmienić Twoje życie?

Pobierz bezpłatny poradnik stworzony przez zespół ekspertów Dentim Clinic i dowiedz się wszystkiego o leczeniu implantami zębów.

Jakie braki zębowe można uzupełnić za pomocą implantów?

 • Brak pojedynczych zębów

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Często przydarza się to pacjentom młodszym, już w wieku 25 – 35 lat, którzy ignorują problem, traktując go jako „niegroźną” rzecz. Należy jednak pamiętać, że utrata nawet pojedynczego zęba może doprowadzić do omawianych wcześniej konsekwencji. Nieuzupełniona przestrzeń będzie stopniowo redukować kość w tym miejscu, zatem warto odtworzyć ją pojedynczym implantem wraz z koroną. W porę odbudowany ząb, pozwoli uniknąć w przyszłości większych kosztów ewentualnego leczenia implantologicznego, które wtedy mogą wzrosnąć o dodatkowy zabieg odbudowy kości czy podniesienia dna zatoki szczękowej (obowiązkowe zabiegi wykonywane przed implantacją, w sytuacjach poważnego zaniku kości).

 • Brak kilku zębów

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Tracąc trzy lub więcej zębów sąsiadujących ze sobą, możemy skorzystać z ciekawego rozwiązania jakim jest most na dwóch implantach. W przeciwieństwie do odbudowy każdego zęba osobno (co oczywiście jest możliwe do wykonania), dentysta umieszcza dwa implanty na krańcach przestrzeni powstałej po utracie zębów i „łączy” je mostem, odpowiednio trzy-, cztero-, pięcio-punktowym. Dzięki zastosowaniu mniejszej liczby implantów, rozwiązanie to jest automatycznie tańsze niż odbudowa każdego, brakującego zęba osobno. Most z kolei, to nic innego jak kilka koron połączonych ze sobą. Podobnie jak korona stomatologiczna, po uprzednim pobraniu wycisków od pacjenta, most wykonywany jest w laboratorium protetycznym z większego bloku porcelany. Tak przygotowany most, w zależności od zastosowanej technologii, jest następnie cementowany lub przykręcany do implantów.

 • Brak wszystkich zębów

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Dla wszystkich osób zmęczonych użytkowaniem tradycyjnej protezy, mamy nowoczesne rozwiązania oparte na implantach stomatologicznych. Są one wygodne i komfortowe, nie uwierają dziąsła. Imitują do złudzenia naturalne zęby oraz dają poczucie pewności siebie, poprawiając jednocześnie estetykę twarzy. Rozwiązania te stabilnie trzymają się w ustach, pozwalając spożywać każdy rodzaj posiłku. Można w nich spać bez ryzyka zadławienia. Nie ruszają się i nie wypadają podczas mówienia, kichnięcia. Nie wymagają też kleju do protez w celu ich mocowania.

 • Wersja Optimum – Overdenture

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Wykorzystywane w leczeniu bezzębia implanty wszczepiane są w miejscach, w których zostały usunięte chore zęby lub w miejscach, w których zębów brakowało. Następnie na szczycie implantów umieszczane są łączniki kulkowe lub belka łącząca implanty, na których osadzana jest nowoczesna, stabilna proteza. Rozwiązanie to zapewnia natychmiastową odbudowę braków zębowych w całej jamie ustnej. Dzięki implantom, stanowiącym podstawę dla protezy, jest ona stabilna i nie obluzowuje się.

W sytuacji, w której natychmiastowe osadzenie protezy na implantach nie jest możliwe, tego samego dnia przygotowujemy uzupełnienie tymczasowe i mocujemy je w jamie ustnej Pacjenta. W Dentim Clinic nie pozwalamy, aby Pacjent opuścił gabinet stomatologiczny bez pełnego uzębienia.

 • Wersja Premium – All-on-4™

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Innowacyjna metoda odbudowy uzębienia All-on-4™, to koncepcja rehabilitacji, która w jeden dzień i bez konieczności przeszczepu kości umożliwia Pacjentom zmagającym się z problemem całkowitego bezzębia, odzyskać nowe, stałe zęby, wyglądające i funkcjonujące jak naturalne uzębienie.

Metoda All-on-4™ polega na precyzyjnym umieszczeniu w kości czterech implantów, wykonanych i zaprojektowanych tak, by można było je zastosować nawet w przypadku pacjentów ze znacznym zanikiem kości lub całkowitym jej brakiem.

Na wyjątkowość tej metody zdecydowany wpływ ma fakt, że już w dniu wykonania zabiegu na wszczepionych implantach mocuje się stały most z pełnym uzębieniem.

Zabieg All-on-4™ może być zastosowany do odbudowy pełnego uzębienia górnej lub dolnej szczęki.

Dlaczego wybrać leczenie metodą All-on-4™?

 • umożliwia wyeliminowanie problemu całkowitego bezzębia szczęki i żuchwy dzięki zaledwie 4 implantom, osadzanym w każdej ze szczęk,
 • eliminuje konieczność przeszczepu kości,
 • umożliwia stosunkowo krótki proces leczenia i bezbolesność zabiegu,
 • umocowanie odbudowanych zębów już w dniu wykonania zabiegu,
 • pozwala na oszczędność czasu i mniejsze koszty w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości.

Zobacz na czym polega leczenie metodą All-on-4.

Dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania protetyczne takie jak ruchoma proteza całkowita, do niedawna były jedynym sposobem leczenia Pacjentów z całkowitym bezzębiem, jednak rewolucyjna metoda All-on-4™, której użycie przywraca pacjentowi nowe, przymocowane na stałe i co najważniejsze naturalnie wyglądające zęby, a to wszystko podczas jednej wizyty, wprowadza nowy standard w leczeniu, standard, który pokochali nasi Pacjenci!

Przykładowe koszty najczęściej wykonywanych zabiegów

IMPLANTY
od 4950 zł
od 10200 zł
ALTERNATYWA
od 9900 zł
W zależności czy brakuje Ci jednego czy więcej zębów, Twoje leczenie będzie wymagało większej liczby implantów. W przypadku małej ilości zębów do odtworzenia, rozwiązaniem będą implanty z korona lub mostem. Jeżeli brakuje Ci wszystkich zębów, lub te które posiadasz nadają się do usunięcia, alternatywą dla kilkunastu implantów może być Overdenture – rozwiązanie łączące w sobie implanty ze specjalną, stabilną i komfortową protezą.
CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA
od 350 zł
480 zł
PONADTO
Odbudowa kości
2500 zł
Najczęściej wykonywanymi zabiegami w chirurgii stomatologicznej Dentim Clinic, są bez wątpienia ekstrakcje zębów oraz podcięcie wędzidełka. Jednak nasi chirurdzy oprócz usuwania zębów (w tym również ósemek), zajmują się często bardziej skomplikowanymi zabiegami, wymaganymi u pacjentów, którzy od wielu lat posiadają braki zębowe. Zabiegi regeneracji kości czy też podnoszenia dna zatoki szczękowej, pozwalają również przygotować idealne warunki do wszczepienia implantów zębowych.