32 720 12 47

32 206 88 00 502 069 396

Co każdy powinien wiedzieć o implantach?

zanik kości, brak zęba, implanty zebówWszystkie zęby osadzone są mocno w kościach szczęk. Różnego rodzaju choroby lub wypadki mogą doprowadzić do utraty zęba. W sytuacji, gdy utracony ząb nie zostanie natychmiast uzupełniony, to otaczająca go kość zacznie się zapadać i zanikać. Sąsiednie zęby, nie mając oparcia, stopniowo będą zmieniać swoje położenie w kierunku brakującego zęba. Przesunięcie się jednego zęba może doprowadzić do przesunięcia się kilku dalszych, co w efekcie spowoduje znaczne przemieszczenia w jamie ustnej.

W zależności od wieku człowieka i lokalizacji brakującego zęba, stopień utraty kości oraz sposób przemieszczania się będzie różny. Z powodu zmiany pozycji zębów u Pacjenta może dojść do rozwoju choroby przyzębia, ponieważ trudniej jest umyć poprawnie zęby i dziąsła oraz dotrzeć do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. W przyszłości może to prowadzić do próchnicy, obniżenia się wyrostka zębodołowego i dalszej utraty zębów.

Jakie są konsekwencje braku zębów:

 • problemy z gryzieniem, przeżuwaniem pokarmu i związany z tym ból dziąseł
 • trudności w trawieniu i przyswajaniu niezbędnych substancji odżywczych
 • problemy z mówieniem
 • zaburzona estetyka twarzy
 • bóle głowy oraz kręgosłupa
 • brak pewności siebie, wstyd

Jakie są zalety implantów zębowych?

zanik kosci i wplyw na rysy twarzy, dentim clinic katowice

 • Lepsza estetyka – implanty zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby. Dzięki swojej konstrukcji są one na stałe połączone z kością.
 • Lepsza wymowa – seplenienie i niewyraźna mowa to częste problemy osób posiadających luźne protezy. Implanty pozwalają na swobodną rozmowę bez obawy o ruchomą protezę.
 • Łatwiejsze jedzenie – implanty funkcjonują tak, jak Twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków bez bólu.
 • Lepszy stan zdrowia jamy ustnej – wszczepianie implantów nie wymaga ingerencji w inne, sąsiadujące zęby, pozostawiając je nienaruszone. Pojedyncze implanty umożliwiają też łatwiejszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, co pozwala utrzymać lepszą higienę jamy ustnej.
 • Trwałość – dzięki materiałom, z jakich wykonane są implanty (tytan lub cyrkon), przy odpowiedniej higienie mogą służyć przez całe życie.
 • Wygoda – w przeciwieństwie do ruchomych protez wymagających klejów (które utrzymują je na swoim miejscu) implanty eliminują tego rodzaju kłopotliwe zabiegi.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację. Po wysłaniu formularza, nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu dobrania odpowiedniego terminu wizyty.

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Jak wygląda proces leczenia implantologicznego?

Zanim rozpoczniemy leczenie implantologiczne, bardzo ważne jest jego dokładne zaplanowanie. Stworzenie planu leczenia wymaga starannej analizy stanu jamy ustnej, wykonywanej na podstawie badania klinicznego i oceny tomografii komputerowej (trójwymiarowy rentgen wszystkich zębów i kości wokół nich).

Diagnostyka zebow, tomograf komputerowy zebow, zdjecia zebow 3D, Dentim Clinic Katowice
Cyfrowa diagnostyka na miejscu
Rentgen i tomograf komputerowy

Wyjątkową cechą leczenia implantologicznego w Dentim Clinic jest również przygotowanie indywidualnych komponentów (łączników implantologicznych, koron i mostów) we własnym centrum frezowania. Cały proces planowania takich prac, odbywa się wyłącznie metodą cyfrową CAD-CAM, co pozwala na niespotykaną dotąd precyzję wykonania prac protetycznych (z dokładnością do 1 mikrona).

planowanie leczenia implanty katowice, planowanie 3D, CAD-CAM implanty, dentim clinic

Właściwe leczenie implantologiczne zwykle podzielone jest na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną.

implant z koroną - ilustracja

 • Cześć chirurgiczna

Zabieg wszczepienia implantu w miejsce brakującego zęba trwa ok. 15 minut i odbywa się w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny, a pacjent może normalnie funkcjonować już następnego dnia. W czasie gojenia się miejsca pozabiegowego, nowa kość „obrasta” wokół osadzonego implantu, co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości szczęki. Proces gojenia trwa od 6 do 12 tygodni.

 • Część protetyczna

Po całkowitym zrośnięciu z kością, do implantu mocowany jest łącznik, którego zadaniem jest stabilne utrzymywanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej. Wykonanie odbudowy protetycznej polega na pobraniu wycisków wszystkich zębów po to, aby najlepiej odtworzyć warunki zgryzowe. Wyciski przekazywane są do laboratorium protetycznego, w którym na ich podstawie technicy wykonują prace protetyczne. Kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb, a dzięki temu, że implant jest stabilnie osadzony w kości, odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak nowy.

W jaki sposób implanty zębów mogą zmienić Twoje życie?

Pobierz bezpłatny poradnik stworzony przez zespół ekspertów Dentim Clinic i dowiedz się wszystkiego o leczeniu implantami zębów.

Jakie braki zębowe można uzupełnić za pomocą implantów?

 • Brak pojedynczych zębów

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Często przydarza się to pacjentom młodszym, już w wieku 25 – 35 lat, którzy ignorują problem, traktując go jako „niegroźną” rzecz. Należy jednak pamiętać, że utrata nawet pojedynczego zęba może doprowadzić do omawianych wcześniej konsekwencji. Nieuzupełniona przestrzeń będzie stopniowo redukować kość w tym miejscu, zatem warto odtworzyć ją pojedynczym implantem wraz z koroną. W porę odbudowany ząb, pozwoli uniknąć w przyszłości większych kosztów ewentualnego leczenia implantologicznego, które wtedy mogą wzrosnąć o dodatkowy zabieg odbudowy kości czy podniesienia dna zatoki szczękowej (obowiązkowe zabiegi wykonywane przed implantacją, w sytuacjach poważnego zaniku kości).

 • Brak kilku zębów

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Tracąc trzy lub więcej zębów sąsiadujących ze sobą, możemy skorzystać z ciekawego rozwiązania jakim jest most na dwóch implantach. W przeciwieństwie do odbudowy każdego zęba osobno (co oczywiście jest możliwe do wykonania), dentysta umieszcza dwa implanty na krańcach przestrzeni powstałej po utracie zębów i „łączy” je mostem, odpowiednio trzy-, cztero-, pięcio-punktowym. Dzięki zastosowaniu mniejszej liczby implantów, rozwiązanie to jest automatycznie tańsze niż odbudowa każdego, brakującego zęba osobno. Most z kolei, to nic innego jak kilka koron połączonych ze sobą. Podobnie jak korona stomatologiczna, po uprzednim pobraniu wycisków od pacjenta, most wykonywany jest w laboratorium protetycznym z większego bloku porcelany. Tak przygotowany most, w zależności od zastosowanej technologii, jest następnie cementowany lub przykręcany do implantów.

 • Brak wszystkich zębów

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Dla wszystkich osób zmęczonych użytkowaniem tradycyjnej protezy, mamy nowoczesne rozwiązania oparte na implantach stomatologicznych. Są one wygodne i komfortowe, nie uwierają dziąsła. Imitują do złudzenia naturalne zęby oraz dają poczucie pewności siebie, poprawiając jednocześnie estetykę twarzy. Rozwiązania te stabilnie trzymają się w ustach, pozwalając spożywać każdy rodzaj posiłku. Można w nich spać bez ryzyka zadławienia. Nie ruszają się i nie wypadają podczas mówienia, kichnięcia.Nie wymagają też kleju do protez w celu ich mocowania.

     

 • Wersja Optimum – Overdenture

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Wykorzystywane w leczeniu bezzębia implanty wszczepiane są w miejscach, w których zostały usunięte chore zęby lub w miejscach, w których zębów brakowało. Następnie na szczycie implantów umieszczane są specjalne łączniki lub belka łączące implanty z nowoczesną, stabilną protezą. Rozwiązanie to zapewnia odbudowę braków zębowych w całej jamie ustnej. Dzięki implantom, stanowiącym podstawę dla protezy, jest ona stabilna i pozwala na komfortowe spożywanie posiłków, rozmawianie oraz uśmiechanie się.

W sytuacji, w której natychmiastowe osadzenie protezy na implantach nie jest możliwe, tego samego dnia przygotowujemy uzupełnienie tymczasowe i mocujemy je w jamie ustnej Pacjenta. W Dentim Clinic nie pozwalamy, aby Pacjent opuścił gabinet stomatologiczny bez pełnego uzębienia.

 • Wersja Premium – All-on-4™

brak jednego zeba, brak pojedynczego zeba, implant, korona na implancie, dentim clinic katowice

Innowacyjna metoda odbudowy uzębienia All-on-4™, to koncepcja rehabilitacji, która w jeden dzień i bez konieczności przeszczepu kości umożliwia Pacjentom zmagającym się z problemem całkowitego bezzębia, odzyskać nowe zęby, wyglądające i funkcjonujące jak naturalne uzębienie. Dzięki temu podczas całego procesu gojenia Pacjent może cieszyć się pełną funkcjonalnością jamy ustnej i pięknym uśmiechem, by już po 4 miesiącach wymienić odbudowę na protezę ostateczną, która może spełniać swoje zadanie nawet dożywotnio.

Metoda All-on-4™ polega na precyzyjnym umieszczeniu w kości czterech implantów, wykonanych i zaprojektowanych tak, by można było je zastosować nawet w przypadku Pacjentów ze znacznym zanikiem kości lub całkowitym jej brakiem.

Na wyjątkowość tej metody zdecydowany wpływ ma fakt, że już w dniu wykonania zabiegu na wszczepionych implantach mocuje się most z pełnym uzębieniem, co umożliwia Pacjentowi natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania.

Zabieg All-on-4™ może być zastosowany do odbudowy pełnego uzębienia zębów szczęki lub żuchwy.

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na konsultację. Po wysłaniu formularza, nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu dobrania odpowiedniego terminu wizyty.

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Dlaczego wybrać leczenie metodą All-on-4™?

 • umożliwia wyeliminowanie problemu całkowitego bezzębia szczęki i żuchwy dzięki zaledwie 4 implantom, osadzanym w każdej ze szczęk,
 • eliminuje konieczność przeszczepu kości,
 • pozwala oszczędzić czas, ponieważ umocowanie odbudowy zębów odbywa się już w dniu wykonania implantacji,
 • podczas całego procesu gojenia Pacjent może cieszyć się w pełni funkcjonalnym i estetycznym uzębieniem,
 • zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki zastosowaniu nowoczesnego znieczulenia komputerowego,
 • koszty leczenia są niższe w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości.

Zobacz na czym polega leczenie metodą All-on-4.

Dotychczasowe, tradycyjne rozwiązania protetyczne, takie jak ruchoma proteza całkowita, do niedawna były jedynym sposobem leczenia Pacjentów z całkowitym bezzębiem. Metody te nie zapewniały jednak pełnego komfortu użytkowania i nie przywracały pełnej równowagi w obrębie narządu żucia. Rewolucyjna technologia All-on-4™ wprowadziła nowy standard w leczeniu, który pokochali nasi Pacjenci!

 

Trefoil

System Trefoil to przełomowa metoda leczenia braku zębów w żuchwie, która jest praktykowana tylko w nielicznych, renomowanych klinikach stomatologicznych na całym świecie. W Dentim Clinic wprowadziliśmy ją jako jeden z pierwszych ośrodków w Polsce.

To rozwiązanie, które umożliwia Pacjentowi natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania, ponieważ podobnie jak w przypadku All-on-4 leczenie można przeprowadzić w ciągu jednego dnia. W tym przypadku istnieje ponadto możliwość założenia stałych i ostatecznych zębów już w dniu wykonania implantacji. 

Jest to możliwe dzięki unikatowej konstrukcji systemu Trefoil. Składa się on z prefabrykowanej belki, która umieszczana jest na 3 implantach. Unikalny mechanizm mocujący pozwala regulować położenie implantów względem belki, tak aby były idealnie dopasowane do indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. W ten sposób wszelkie odchylenia implantu i pracy protetycznej są eliminowane.

Dlaczego warto wybrać leczenie metodą Trefoil?

 • cały łuk zębowy żuchwy może zostać odbudowany za pomocą specjalnej tytanowej belki z trzema implantami,
 • proteza stała i ostateczna może zostać zamocowana w dniu wszczepienia implantów,
 • ostateczny efekt leczenia jest osiągany do 6 miesięcy wcześniej niż w przypadku konwencjonalnego leczenia,
 • nowoczesne znieczulenie TheWand zapewnia pełny komfort w trakcie zabiegu chirurgicznego,
 • konstrukcja Trefoil charakteryzuje się ogromną trwałością i wytrzymałością na obciążenia.

Eagle Grid

EagleGrid to technologia, która daje możliwość odzyskania pełnego uzębienia stałego osobom ze znacznym lub całkowitym zanikiem kości. Zanik kości jest procesem, który rozpoczyna się wraz z utratą uzębienia. Ząb stanowi naturalne obciążenie kości; jeśli go zabraknie – stopniowo zaczyna ubywać tkanki kostnej. Gdy będzie jej za mało, wszczepienie implantów stanie się niemożliwe bez uprzedniego zabiegu chirurgicznej odbudowy kości. EagleGrid pozwala pominąć proces rekonstrukcji kości, a w ten sposób znacznie skrócić czas leczenia.

Dentim - Eagle Grid

Konstrukcja EagleGrid to wykonana indywidualnie dla każdego pacjenta tytanowa siatka, którą wszczepia się w szczękę lub żuchwę. Zostaje ona zrealizowana w specjalnej maszynie do spieku tytanu, na podstawie projektu, przygotowanego w programie komputerowym w 3D. Dzięki temu jest idealnie dopasowana do warunków anatomicznych Pacjenta. Zostaje przymocowana za pomocą tytanowych śrub, które po okresie gojenia całkowicie zintegrują się z kością. Zamocowane do niej łączniki stanowią podstawę do założenia pracy protetycznej, podobnie jak implanty. Pacjent przez cały okres regeneracji będzie mógł normalnie funkcjonować, jeść wszystkie rodzaje produktów oraz swobodnie się uśmiechać, a już po 3-4 miesiącach otrzyma ostateczną pracę protetyczną, która powinna służyć mu nawet przez całe życie.

Dlaczego warto wybrać leczenie metodą EagleGrid?

 • umożliwia pełną odbudowę zębów nawet u osób z całkowitym zanikiem kości,
 • pozwala uniknąć zabiegu odbudowy kości, a w ten sposób skrócić czas leczenia,
 • siatka EagleGrid jest projektowana i wykonywana indywidualnie dzięki nowoczesnej technologii CAD/CAM,
 • przez cały okres regeneracji tkanek i ich integracji z tytanową siatką Pacjent może cieszyć się w pełni funkcjonalnym, estetycznym uzębieniem,,
 • konstrukcja jest uformowana tak, by dokładnie dostosować się do kości Pacjenta.

Przykładowe koszty najczęściej wykonywanych zabiegów

IMPLANTY
od 2500 zł
od 10200 zł
ALTERNATYWA
od 9900 zł
W zależności czy brakuje Ci jednego czy więcej zębów, Twoje leczenie będzie wymagało większej liczby implantów. W przypadku małej ilości zębów do odtworzenia, rozwiązaniem będą implanty z korona lub mostem. Jeżeli brakuje Ci wszystkich zębów, lub te które posiadasz nadają się do usunięcia, alternatywą dla kilkunastu implantów może być Overdenture – rozwiązanie łączące w sobie implanty ze specjalną, stabilną i komfortową protezą.
CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA
od 350 zł
480 zł
PONADTO
Odbudowa kości
2500 zł
Najczęściej wykonywanymi zabiegami w chirurgii stomatologicznej Dentim Clinic, są bez wątpienia ekstrakcje zębów oraz podcięcie wędzidełka. Jednak nasi chirurdzy oprócz usuwania zębów (w tym również ósemek), zajmują się często bardziej skomplikowanymi zabiegami, wymaganymi u pacjentów, którzy od wielu lat posiadają braki zębowe. Zabiegi regeneracji kości czy też podnoszenia dna zatoki szczękowej, pozwalają również przygotować idealne warunki do wszczepienia implantów zębowych.

Dentim Clinic Centrum Implantologii i Ortodoncji